DUBROVNIK - Prvo izdanje Ponta Lopud Jazz festivala otvara se u četvrtak u vrtu Hotela Grand na otoku Lopudu kod Dubrovnika koncertom dobitnika Grammyja saksofonista Davida Sancheza.
Glovo pokreće nove mogućnosti oglašavanja i integrira sve oglasne usluge u novi odjel:
POTEZI
ZAGREB - Glovo, višekategorijska platforma koja nudi pristup velikom izboru proizvoda, objavljuje lansiranje nove mogućnosti oglašavanja i usluge za partnere i brendove, integrirane u novu ponudu - 'Glovo Ads'.
Neymar ipak na popisu za kvalifikacije
BRAZIL
BRAZILIJA - Brazilski nogometni izbornik Fernando Diniz pozvao je zvijezde Neymara i Viniciusa Juniora da predvode napad Selecaa u prvim utakmicama južnoameričkih kvalifikacija za Svjetsko prvenstvo 2026.
Preminuo kultni pjevač Sixto Rodriguez
IN MEMORIAM
BEW YORK - Sixto Rodriguez, američki glazbenik o čijem je životu snimljen sjajni dokumentarac Searching for Sugar Man, preminuo je u 81. godini.
Arsenal nakon drame osvojio prvi trofej sezone
USPJESI
LONDON - U finalu engleskog Community Shielda (Superkupa) Arsenal je slavio protiv Manchester Cityja nakon raspucavanja jedanaesteraca.
Guardiola oduševljen Kovačićem
CITY
MANCHESTER - Hrvatski reprezentativac Mateo Kovačić (28) odigrao je prvu utakmicu za Manchester City u 5:3 pobjedi nad japanskom Yokohamom. Kovačić je krenuo od prve minute u veznom redu u prijateljskoj utakmici protiv Japanaca, a iz igre je izašao na poluvremenu te ga je zamijenio Phil Foden.
Nekoliko dana pravog ljeta, a onda opet...
VRIJEME
ZAGREB - Anticiklona nad sjevernom Afrikom i Sredozemnim morem sporo se premješta prema istoku.
Messiju se u Miamiju pridružio trener Tata Martino
MIAMI - Argentinac Tata Martino novi je trener kluba američkog nogometa Inter iz Miamija u kojem će Lionel Messi nastaviti karijeru. Martino i Messi prethodno su radili zajedno u Barceloni i u argentinskoj reprezentaciji.
Pula Film Festival objavio program
FESTIVALI
PULA - Uz 20 hrvatskih filmova i manjinskih hrvatskih koprodukcija koje su u konkurenciji za Zlatne arene,
Kovačić je stigao, uskoro će i Gvardiol. Ovako će izgledati Cit<
OSVJEŽENJE
MANCHESTER- Manchester City je osvajanjem trostruke krune prošle sezone zaradio 300 milijuna eura. Nije to prevelik novac za bogate šeike, ali je jako važan za financijski fair-play te omogućava Guardioli da rekonstruira momčad.
Rodri: Hrvatska je jedna od najboljih na svijetu
POHVALE
ZAGREB - Španjolska je nakon jedanaesteraca pobijedila Hrvatsku i osvojila treće izdanje Lige nacija.
Hrvatska izgubila od Španjolske nakon jedanaesteraca u finalu Lige nacija
LIGA NACIJA
ROTTERDAM - Španjolska nogometna reprezentacija osvojila je treće izdanje Uefine Lige nacija pobjedom u finalu odigranom pred 40.000 gledatelja na stadionu Feijenoord 'De Kuip' u Rotterdamu, do koje su Španjolci stigli boljim izvođenjem jedanaesteraca (5-4), jer nakon 120 minuta igre nije bilo pogodaka.
Rodri: Hrvatska nikada ne odustaje, nikada ne gubi glavu
PORUKE
ROTTERDAM - Nakon što je klupsku sezonu završio s tri trofeja osvojena u dresu Manchester Cityja, španjolski veznjak Rodi (26) ima priliku osvojiti i četvrtu "kantu" - Ligu nacija.
Španjolci izborili finale Lige nacija s Hrvatskom
LIGA NACIJA
ZAGREB - Španjolska je s 2:1 pobijedila Italiju u polufinalu Lige nacija i u nedjelju će u finalu igrati protiv Hrvatske. Španjolska je povela u 3. minuti golom Yeremyja, Italija je izjednačila osam minuta poslije golom Immobilea s bijele točke, a pobjedu Furiji je donio Joselu u 88. minuti.
Engleski mediji hvale Brozovića
POHVALE
LONDON - Manchester City prvi je put u povijesti prvak Europe. U finalu ovosezonskog izdanja Lige prvaka svladao je milanski Inter 1:0. Pogodak vrijedan titule postigao je Rodri u 68. minuti.
Manchester City osvojio prvi europski naslov
ISTANBUL - Nogometaši Manchester Cityja prvi put u povijesti postali su europski prvaci nakon što su u finalu Lige prvaka u Istanbulu pobijedili Inter sa 1-0.
Koje ćemo filmske premijere gledati u lipnju? (VIDEO)
U KINIMA U LIPNJU
ZAGREB - Za mjesec lipanj hrvatski distributeri i kino-prikazivači pripremili su trinaest premijernih filmova.
Real u dramatičnom finalu srušio Olympiakos i postao prvak Europe
EUROLIGA

KAUNAS - Košarkaši madridskog Reala savladali su Olympiakos u velikom finalu Eurolige odigranom u litvanskom Kaunasu nakon velike drame rezultatom 79:78.

Umjetna inteligencija i na hrvatskom maloprodajnom tržištu, ali za praćenje povijesnih podataka
TRENDOVI
ZAGREB - Nije iznenađujuće da složenost opskrbnih lanaca i stalna volatilnost ostaju glavna briga voditelja maloprodaje i direktora maloprodajnih lanaca diljem svijeta.
Realu preokret protiv Partizana
EUROLIGA
MADRID - Real Madrid je u petom susretu četvrtfinala porazo Partizan sa 98-94 i u seriji na tri pobjede slavio 3:2. Final Four Eurolige igra se od 19. do 21. svibnja u Kaunasu.
Hezonja: Ima nas nekoliko na koje ne utječe pritisak ni atmsofera
EUROLIGA
BEOGRAD - Real je u Beogradu i drugi put porazio Partizan te tako izborio majstoricu četvrtfinala doigravanja Eurolige. Doprinos je dao i hrvatski reprezentativac Mario Hezonja...
Ante Budimir zabio dvaput za Osasunu
GOLGETER
PAMPLONA - Hrvatski nogometni reprezentativac Ante Budimir postigao je dva pogotka za Osasunu koja je u subotu pred svojim navijačima svladala seviljski Betis s 3:2.