PORAZ
PRIJE 189 MIN
IZDVOJENO
Senzacionalan poraz Osake
TOKIO - Čehinja Marketa Vondruševa izbacila je iz turnira veliku domaću nadu, Naomi Osaku i to prilično glatko, sa 6:1, 6:4.
Bryan Gil u Tottenhamu, Lamela u Sevilli
RAZMJENA
LONDON - Engleski premierligaš Tottenham potpisao je petogodišnji ugovor s krilnim igračem Seville Bryanom Gilom (20), dok je u suprotnom smjeru, u sklopu istog transfera, otišao argentinski veznjak Erik Lamela (29), objavili su britanski mediji.
Procurile snimke: Evo što je Mamić rekao o Šukerovoj sudbini u HNS-u
SNIMKE
ZAGREB - Izborna sjednica Skupštine Hrvatskog nogometnog saveza održat će se 29. srpnja, a tri dana uoči odluke o nasljedniku Davora Šukera u javnost su procurile audio snimke razgovora Zdravka Mamića s nekim članovima HNS-a.
Matea Jelić zlatnom medaljom naplatila veliku životnu muku
TEŽAK PUT
SPLIT - Matea Jelić težak sportski put je naplatila osvojivši zlatnu medalju na Olimpijskim igrama u Tokiju u taekwondou, a iza nje je i velika drama kada je prije osam godina doživjela tešku ozljedu.
Juventus posuđuje Pjacu velikom rivalu
POSUDBA
TORINO - Marko Pjaca novu će sezonu dočekati u novom klubu. Prema pisanju TuttoMercatoWeba, Pjacu će Juventus dati na još jednu posudbu.
SPORT
Preminuo Ivan Toplak
IN MEMORIAM
LJUBLJANA - Legendarni jugoslovenski fudbaler i trener Ivan Toplak preminuo je u 90. godini.
Španjolski košarkaši bez poteškoća protiv Japanaca
TOKIO - Košarkaši Španjolske svladali su domaću reprezentaciju s 88-77 (18-14, 30-14, 21-28, 19-21) u utakmici 1. kola skupine C olimpijskog turnira u Tokiju.
Matea Jelić osvojila zlatnu medalju
ZA POVIJEST
TOKIO - Hrvatska tekvondašica Matea Jelić (23) osvojila je naslov olimpijske pobjednice u kategoriji do 67 kilograma na Olimpijskim igrama u Tokiju, u finalu je uspješnija bila od Britanke Lauren Williams s 25:21.
Hrvatska ima drugu medalju, bronca za Tonija Kanaeta
USPJESI
TOKIO - Hrvatski reprezentativac u tekvondou Toni Kanaet (25) osvojio je brončanu medalju u kategoriji do 80 kilograma na Olimpijskim igrama u Tokiju.
Novo zlato za Kosovo u džudu
DŽUDO
TOKIO - Nakon Distrie Krasniqi, zlatnu medalju za Kosovo na olimpijskim igrama u Tokiju osvojila je još jedna džudašica. Nora Gjakova slavila je u kategoriji do 57 kg.
Mektić i Pavić izborili plasman u četvrtfinale
TOKIO - Nikola Mektić i Mate Pavić opravdali su status najboljeg teniskog para svijeta i izborili mjesto u četvrtfinalu olimpijskog turnira pobijedivši u drugom kolu Talijane Lorenza Musettija i Lorenza Sonega sa 7-5, 6-7 (5), 10-7 nakon dva sata i četiri minute igre.
Ćorić napredovao, Čilić nazadovao
ATP LJESTVICA

ZAGREB - Hrvatski tenisač Borna Ćorić napredovao je za jedno mjesto na novoj ATP ljestvici i sada je 32. tenisač svijeta, dok je Marin Čilić pao za jednu stepenicu i trenutačno drži 37. mjesto.

Fernando Torres postao trener mlade Atleticove momčadi
PRIMERA
MADRID - Bivši španjolski nogometaš Fernando Torres (37) imenovan je trenerom mlade momčadi Atletico Madrida.
Matea Jelić donijela Hrvatskoj prvu medalju na OI u Tokiju
MEDALJA
TOKIO - Matea Jelić, europska prvakinja u taekwondou u kategoriji do 67 kilograma je pobjedom u polufinalu protiv Amerikanke Paige McPherson osigurala prvu medalju za Hrvatsku na OI-ju u Tokiju.
OI - 13-godišnja Japanka osvojila zlato u skateboardingu
OLIMPIJSKI DEBI
TOKIO -  Japanska 13-godišnja Momiji Nishiya osvojila je olimpijsko zlato u uličnom skateboardingu, postavši najmlađa olimpijska pobjednica u povijesti te zemlje.
Pola ekipe RTS-a završilo u karantinu u Tokiju
OPREZ
TOKIO - Više od pola novinarske ekipe javnog servisa Srbije koja izveštava iz Tokija moralo je da ode u obavezni dvonedeljni karantin, jer je jedan strani novinar, koji je putovao s njima u Japan 19. jula, bio zaražen kovidom.
Kanađanka Veyre zaustavila Ćaćić
BOKS
TOKIO - Hrvatska boksačica, 20-godišnja Nikolina Ćaćić svoj je nastup na Olimpijskim igrama u Tokiju u kategoriji do 57 kilograma okončala u osmini finala u kojoj ju je jednoglasnom odlukom sudaca svladala 12 godina starija Kanađanka Caroline Veyre.
ATP Umag: Alcarazu prvi naslov u karijeri
UMAG - Mladi 18-godišnji Španjolac Carlos Alcaraz pobjednik je ATP turnira u Umagu nakon što je u finalu nakon svega sat i 20 minuta igre pobijedio 35-godišnjeg Francuza Richarda Gasqueta sa 6-2, 6-2.
Popovich: Razočaran sam
NAKON PORAZA
TOKIO - Prvog dana košarkaškog turnira na Olimpijskim igrama u Tokiju Francuska je svladala SAD sa 83-76 u dvoboju skupine A.
Hrvatski vaterpolisti vrlo uvjerljivi protiv Kazahstana
UVJERLJIVO
TOKIO - Hrvatska muška vaterpolska reprezentacija očekivanom je uvjerljivom 23:7 (4:1, 6:3, 8:1, 5:2) pobjedom protiv Kazahstana započela svoj nastup u skupini B na Olimpijskim igrama u Tokiju.