Rezultat pretrage za pojam: leonard
Kramarić najprije iznudio penal pa zabio za Hoffenheim
BUNDESLIGA
BERLIN - Hrvatski reprezentativac Andrej Kramarić doveo je svoj Hoffenheim u vodstvo na gostovanju kod Union Berlina u 5. kolu Bundeslige.
Dubrovnik je turistički najnapučeniji grad u Europi
PRETJERANO
ZAGREB - Broj turista u Europi ovog se ljeta vratio gotovo na pretpandemijsku razinu. Ali sezona nije išla glatko, a turisti su se susreli s toplinskim valovima, šumskim požarima i gužvama oko najpopularnijih znamenitosti. Uspjeli su i sami proizvesti neke nevjerojatne budalaštine.
Juventus otpisao Bonuccija
OTPISAN
TORINO - Juventus je i službeno otpisao svog kapetana Leonarda Bonuccija (36).
Španjolci izborili finale Lige nacija s Hrvatskom
LIGA NACIJA
ZAGREB - Španjolska je s 2:1 pobijedila Italiju u polufinalu Lige nacija i u nedjelju će u finalu igrati protiv Hrvatske. Španjolska je povela u 3. minuti golom Yeremyja, Italija je izjednačila osam minuta poslije golom Immobilea s bijele točke, a pobjedu Furiji je donio Joselu u 88. minuti.
Zvonimir Boban o Silviju Berlusconiju: Velikan nogometa, patuljak politike
UMJESTO POSVETE
KOMENTAR - Zvonimir Boban napisao je u svojoj seriji kolumni u Sportskim novostima 19. lipnja 2015. godine tekst o Silviju Berlusconiju, legendarnom talijanskom političaru, ali i nogometnom zaljubljeniku, vlasniku Milana, u njegovo vrijeme najboljeg kluba na svijetu.
Scorseseovom filmu u Cannesu ovacije duge čak devet minuta
OVACIJE
CANNES - Film američkog redatelja Martina Scorsesea o ubojstvima u rezervatu Indijanaca u američkoj saveznoj državi Oklahomi 1920-ih godina dobio je ovacije na Filmskom festivalu u Cannesu, što je dosad najveći aplauz na festivalu.
Booker poveo Sunse do izjednačenja protiv Clippersa
NEW YORK - Košarkaši Phoenix Sunsa poravnali su omjer u pobjedama protiv Los Angeles Clippersa na 1-1 u najzanimljivijem paru prvog kruga doigravanja NBA lige svladavši ih na svom parketu sa 123-109.
Preminuo istaknuti hrvatski violončelist Valter Dešpalj
IN MEMORIAM
ZADAR - Jedan od najistaknutijih hrvatskih glazbenika druge polovice XX. stoljeća, violončelist i glazbeni pedagog Valter Dešpalj umro je u nedjelju u 76. godini, objavio je glazba.hr, portal Hrvatskog društva skladatelja.
Zubac srušio Rađin rekord
SKOKOVI
LOS ANGELES - Ivica Zubac imao je 10 poena, osam skokova i dvije blokade u posljednjoj utakmici regularnog dijela NBA sezone, u kojoj su njegovi LA Clippersi u punom sastavu tek u završnici preokrenuli protiv Phoenixa i pobjedom 119:114 osigurali peto mjesto na Zapadu i direktan ulazak u play-off, u kojem će igrati baš sa Sunsima.
Utah svladala Denver, sjajni Luka Šamanić
SALT LAKE CITY - Košarkaši Utah Jazza svojim su navijačima za kraj sezone u Salt Lake Cityju darovali pobjedu 118-114 protiv najbolje momčadi Zapadne konferencije Denver Nuggetsa, a hrvatski košarkaš Luka Šamanić je imao vrlo zapaženu ulogu.
Zubac solidan, Dallas sve dalje od playoffa
NEW YORK - Hrvatski košarkaš Ivica Zubac imao je 15 poena, 6 skokova i blokadu za 30 minuta igre u porazu svojih Clippersa kod New Orleans Pelicansa 122-114.
Nuggetsi razbili Buckse u okršaju najboljih u ligi
DENVER - Prvu od dvije utakmice protiv najboljih momčadi Istoka i najvećih konkurenata Nikole Jokića za titulu MVP-a Denver Nuggetsi odigrali su izvrsno i uvjerljivo pobijedili Milwaukee Buckse 129:106. I Jokić i Giannis Antetokounmpo postigli su po 31 poen.
Celticsi na krilima Tatuma protutnjali kroz Sacramento
NEW YORK - Četvrti uzastopni poraz upisali su Detroit Pistonsi bez Bojana Bogdanovića, a izgubili su i Zupčevi Clippersi.
Sjajni Zubac srušio NBA prvake
LOS ANGELES - Ivica Zubac odigrao je jednu od najboljih partija sezone za važnu pobjedu Los Angeles Clippersa u kalifornijskom derbiju za peto mjesto Zapada protiv aktualnih NBA prvaka Golden State Warriorsa 134:126.
Ovo su najbolje nove hrvatske riječi
JEZIK
ZAGREB - Na ovogodišnjem natječaju za najbolju novu hrvatsku riječ "Dr. Ivan Šreter" pobijedile su riječi - prestrujnik kao zamjena za adapter, šećerice kao zamjena naziva za biljke od kojih se proizvodi šećer te bakroza za Wilsonovu bolest.
Clippersi se čudesno vratili i slomili Memphis
LOS ANGELES - Los Angeles Clippersi u svojoj dvorani pobijedili su Memphis Grizzliese 135:129. Clippersi su sa šest bodova prednosti otišli na poluvrijeme, no Memphis je u trećoj četvrtini ubacio čak 51 poen, čime je u zadnju dionicu utakmice ušao s vodstvom 112:97.
Dončić i Irving ušli u povijest
DALLAS - Dvojac Dallas Mavericksa Luka Dončić-Kyrie Ircing prošle se noći upisao u povijest NBA lige.
Šok za Tudora, Annecy ga izbacio iz Kupa
ŠOKANTNO

MARSEILLE - Igor Tudor ispao je s Marseilleom u četvrfinalu francuskog Kupa od drugoligaša Annecyja.

Šarić zablistao u novom klubu, odigrao najbolju utakmicu u pune dvije godine
OKLAHOMA - Dario Šarić odigrao je najbolju utakmicu ne samo za svoj novi klub Oklahoma City Thunder nego uopće u NBA ligi u posljednje dvije godine.
Suzanne Vega u srpnju u Lisinskom
KONCERTI
ZAGREB - Američka kantautorica Suzanne Vega nastupit će 10. srpnja u Koncertnoj dvorani Vatroslav Lisinski gdje će publici podariti "intimnu večer pjesama i priča", najavila je dvorana Lisinski.
Klay Thompson s dvanaest trica torpedirao Rocketse
NEW YORK - Malik Monk je ostvario učinak karijere (45 poena), a De’Aaron Fox pola minute prije kraja postigao ključna dva poena (od ukupno 42) za pobjedu Kingsa nad Clippersima nakon dva odigrana produžetka.
Zubac i Clippersi srušili Warriorse
NEW YORK - Hrvatski košarkaš Ivica Zubac stigao je sa svojim Los Angeles Clippersima do pobjede protiv aktualnih NBA prvaka Golden State Warriorsa. Clippersi su pobijedili 134:124 na domaćem terenu.
Zubac i Bogdanović odigrali sjajno, utakmica karijere Cama Thomasa
ZAGREB - Ivica Zubac odigrao je sjajnu partiju u pobjedi Clippersa na gostovanju kod Netsa. Hrvatski centar za pola sata igre zabio je 19 poena uz 12 skokova, dvije asistencije, jednu blokadu i tri ukradene lopte.