Rezultat pretrage za pojam: TEKVONDO
Matea Jelić osvojila svjetsku broncu
TEKVONDO
BAKU - Matea Jelić, olimpijska pobjednica i europska prvakinja u tekvondou, upotpunila je kolekciju odličja te je na Svjetskom prvenstvu kojem je domaćin Baku osvojila brončanu medalju u kategoriji do 73 kilograma.
HOO prihvatio kandidature Splita za Europske igre 2027. i Osijeka za EYOF 2025
IGRE
ZAGREB - Na temelju prezentacije Elaborata o ekonomskoj opravdanosti projekata Europske igre Split 2027. i ljetni Europski olimpijski festival mladih (EYOF) Osijek 2025., Vijeće Hrvatskog olimpijskog odbora (HOO) je na 50. sjednici u aktualnom sazivu prihvatilo kandidature dvaju hrvatskih gradova za spomenuta domaćinstva.
Putinu oduzet počasni crni pojas u tekvondou
KAZNA
SEUL - Ruskom predsjedniku Vladimiru Putinu oduzet je počasni crni pojas u tekvondou zbog napada njegove zemlje na Ukrajinu, objavio je Međunarodni tekvondo savez.
Trofej SN: Matea Jelić i Tin Srbić sportaši godine
ZAGREB - Olimpijska pobjednica iz Tokija tekvondoistica Matea Jelić i olimpijski doprvak gimnastičar Tin Srbić proglašeni su najboljim sportašima u tradicionalnom 70. izboru Sportskih novosti.
Mektić i Pavić osvojili 14. zlato za Hrvatsku
OLIMPIJSKE IGRE

TOKIO - Tenisači Nikola Mektić i Mate Pavić osvojili su treću zlatnu medalju za Hrvatsku na Olimpijskim igrama u Tokiju, te ukupno 14. zlatno odličje na ljetnim igrama za Hrvatsku od samostalnosti.

Milica Mandić osvojila zlato
TAEKWONDO
TOKIO - Srpska tekvondoašica Milica Mandić osvojila je zlatnu medalju na Olimpijskim igrama u Tokiju u kategoriji iznad 67 kg, dok je Rus Vladislav Larin zlatni u kategoriji iznad 80 kg.
Šapina bez repesaža
PORAZ
TOKIO - Hrvatski tekvondoaš Ivan Šapina, koji je u utorak na Olimpijskim igrama u Tokiju poražen u četvrtfinalu kategorije iznad 80 kg od kineskog borca Hongyi Suna, ostao je i bez repasaža nakon što je Kinez izgubio u polufinalu.
Hrvatska ima drugu medalju, bronca za Tonija Kanaeta
USPJESI
TOKIO - Hrvatski reprezentativac u tekvondou Toni Kanaet (25) osvojio je brončanu medalju u kategoriji do 80 kilograma na Olimpijskim igrama u Tokiju.
Hrvatski paraolimpijski odbor: U Tokio putuje 22 hrvatskih parasportaša