Milica Mandić osvojila zlato

TAEKWONDO
Objavljeno: 27.07.2021 / 15:34
TOKIO - Srpska tekvondoašica Milica Mandić osvojila je zlatnu medalju na Olimpijskim igrama u Tokiju u kategoriji iznad 67 kg, dok je Rus Vladislav Larin zlatni u kategoriji iznad 80 kg.

Mandić je u finalu pobijedila Južnokoreanku Lee Da-bin sa 10:7 i to joj je drugo olimpijsko zlato u karijeri nakon Londona 2012. godine.

Larin je u finalu slavio protiv predstavnika Sjeverne Makedonije Dejana Georgievskijeg sa 15:9.

U kategoriji do 67 kg broncu su osvojile Britanka Bianca Walkden i Francuskinja Althea Laurin, dok su Kubanac Rafael Yunier Alba Castillo i Južnopkoreanac In Kyo Don brončani u kategoriji iznad 80 kg.

Srebro Lee i bronca In Kyo Dona znači da je Južna Koreja, domovina tekvondoa, prvi put od uvođenja tog sporta na OI 2000., nije u njemu osvojila ni jednu zlatnu medalju.

Tagovi: Milica Mandić, Olimpijske igre u Tokiju
Povratak Klaya Thompsona možda tek tijekom 2022.
SAN FRANCISCO - Premda se nagađalo da bi Klay Thompson mogao biti spreman za povratak na košarkaške parkete već početkom nove NBA sezone, to se neće dogoditi.
Bale zbog ozljede odgađa reprezentativni jubilej
OZLJEDA
CARDIFF - Idući kvalifikacijski mini-ciklus za odlazak na Svjetsko prvenstvo 2022. godine zbog ozljede će propustiti Gareth Bale.
Umro drugi najbolji strijelac u povijesti Liverpoola
IN MEMORIAM
LIVERPOOL - Bivši engleski nogometni reprezentativac, koji je s Engleskom osvojio naslov svjetskog prvaka, Roger Hunt umro je u 83. godini nakon duge bolesti, objavio je u utorak njegov klub Liverpool.
Svetislav Pešić novi košarkaški izbornik Srbije
BEOGRAD - Kao što se i najavljivalo novi izbornik košarkaške reprezentacije Srbije je iskusni 72-godišnji trener Svetislav Pešić. To je u utorak objavio Košarkaški savez Srbije.
Ibrahimović ponovno pozvan u švedsku reprezentaciju
POZIV
STOCKHOLM - Švedski napadač Zlatan Ibrahimović ponovno je pozvan u švedsku reprezentaciju za kvalifikacijske utakmice za SP 2022. protiv Kosova i Grčke unatoč zabrinutosti zbog njegove ozljede koljena zbog koje je propustio Euro.