GDPR Cookie Consent by Free Privacy Policy

Sjajna predsezona u Istri

Sjajna predsezona u Istri
ISTRA
SEEbiz.eu - regionalni poslovni portal
Objavljeno: 10.04.2023 / 09:54
Autor: SEEbiz / Glas Istre
ROVINJ - Nikada toliko stranaca u ovo doba u Istri nije bilo. Najviše je Nijemaca i Austrijanaca, ali ima i gostiju iz drugih dijelova Europe.

Samo se u Rovinju odmara 10-ak tisuća turista dnevno.

- Možemo slobodno reći da je ova godina rekordna, budući da smo u prva 3 mjeseca ostvarili čak 12% više noćenja u odnosu na prva 3 mjeseca u prošloj godini i 16% više dolazaka, rekla je Iva Damuggia iz TZ Rovinj, piše Glas Istre.

Inflacija, skuplji najam i veće nabavne cijene hrane, neki su od problema ugostitelja.

- Personal je postao skuplji ili ga nema, uvozimo ga iz raznih dijelova svijeta, evo ja sam dobio jednoga iz Indije u kuhinji da radi, rekao je ugostitelj Nino Fariš.

Na veće cijene gosti se, barem zasad, ne žale. Iako je i smještaj poskupio u prosjeku 10-ak posto, kampovi se, poput ovog medulinskog, pune ranije nego ikada prije.

- Imamo više gostiju nego lani, iako je Uskrs lani bio kasnije. Očekujemo lijepo vrijeme i nadamo se da će popunjenost biti i veća, rekla je Jelena Markušić, direktorica kampa Kažela, Medulin.

Bez bicikala - nikamo. Osobito u Njemačkoj, gdje ih je najviše po stanovniku. A Medulin je pravo odredište i za profesionalne sportaše koji dolaze na pripreme ili turnire.

- Nismo ovdje prvi put, dođemo uvijek s 4 ili 5 ekipa različite dobi, odlični su tereni, rekao je Roman, nogometni trener iz Njemačke.

- Više tisuća sportaša je ovdje u našim medulinskim hotelima i što se tiče sporta, nisu nam ograničenja smještajni kapaciteti nego infrastruktura, rekao je Andrea Petrić, voditelj sporta Arena Hospitality Group.

Osam nogometnih terena do lani je bilo dovoljno. A ove je godine upita sportaša mnogo više. Primjerice, engleski drugoligaši već su rezervirali i špicu sezone, i to po višim, individualnim cijenama.

Iz Medulina se za Dnevnik javila Anita Bartolović. Hrvatska je ove godine znatno skuplja nego lani. No, cijene su podignule i ostale, nama konkurentske zemlje na Sredozemlju.

Bartolović je rekla da su cijene još uvijek nešto niže, jer smo u predsezoni, dok će u sezoni rasti. O tome je razgovarala je s Borisom Žgombom, predsjednikom Udruženja putničkih agencija, HGK.

Žgomba je rekao da su cijene odraz ponude i potražnje.


- Ako sada vidimo da će popunjenost biti odlična, da je potrošnja dobra, onda su cijene pogođene. S cijenama se ne smije pretjerivati, rekao je za HRT.

Što se tiče najava za sezonu, one su dobre, kao što je i popunjenost dobra. Vjeruje da će ulazak u glavnu turističku sezonu biti više nego dobar.

- Novost u odnosu na prošlu godinu je da su se otvorile kompletne linije i aranžmani s Azijom, ali i Sjevernom i Južnom Amerikom, dodao je.

Tagovi: #Istra, #Rovinj, #Poreč, #hrvatski turizam, #Arena Hospitality Group, #Valamar Riviera, #Maistra
PROČITAJ I OVO
Flydubai obustavlja letove za Izrael do 30. travnja
POTEZI
Flydubai obustavlja letove za Izrael do 30. travnja
DUBAI - Zrakoplovna tvrtka Flydubai sa sjedištem u Dubaiju objavila je da obustavlja sve letove za i iz zračne luke Ben Gurion u Tel Avivu do 30. travnja.
Invive preuzima Iločke podrume
AKVIZICIJE
Invive preuzima Iločke podrume
OSIJEK - Tvrtka Invive iz Osijeka, čiji su osnivači Ivan Begović i Goran Miličević, preuzela je Iločke podrume, jednu od najvećih hrvatskih vinarija.
Dok Srbija savjetuje svojim građanima da ne putuju u Hrvatsku, Air Serbia uvodi nove letove za našu zemlju
LETOVI
Dok Srbija savjetuje svojim građanima da ne putuju u Hrvatsku, Air Serbia uvodi nove letove za našu zemlju
ZAGREB - Dok Ministarstvo vanjskih poslova savjetuje građanima Srbije da u Hrvatsku putuju samo u slučaju krajnje potrebe, državna aviokompanija istodobno širi ljetnu ponudu upravo prema Hrvatskoj.
HUP za jače usmjeravanje europskih sredstava prema privatnom sektoru
INICIJATIVE
HUP za jače usmjeravanje europskih sredstava prema privatnom sektoru
ZAGREB - Bez pojednostavljenja sustava, jasnih pokazatelja učinka i jače alokacije u privatni sektor, EU-ovi fondovi ne mogu ostvariti puni potencijal, poručuje Hrvatska udruga poslodavaca (HUP) u redovnoj publikaciji Fokus tjedna.
Croatia Airlines dočekao osmi novi zrakoplov Airbus A220
FLOTA
Croatia Airlines dočekao osmi novi zrakoplov Airbus A220
ZAGREB - Croatia Airlines danas je u Zagrebu dočekao osmi od ukupno 15 novih zrakoplova Airbus A220, kojima tvrtka obnavlja i modernizira cjelokupnu flotu. Najnoviji zrakoplov nosi registarske oznake 9A-CAQ i dobio je ime Pula.
@ 2020 SEEbiz. All Rights Reserved.
CLOSE