Mektić izbacio Dodiga i ušao u finale Rotterdama

PAROVI
Objavljeno: 18.02.2024 / 08:47
ROTTERDAM - Hrvatski tenisač Nikola Mektić se s Nizozemcem Wesleyem Koolhofom plasirao u finale parova na ATP turniru u Rotterdamu, oni su u polufinalu svladali lanjske pobjednike i prve nositelje, još jednog hrvatskog predstavnika Ivana Dodiga i Amerikanca Austina Krajiceka sa 7-5, 6-4

Ključnim razdobljem dvoboja pokazali su se kraj prvog i početak drugog seta kada su Mektić i Koolhof osvojili pet gemova zaredom oduzevši pritom dva puta servis suparnicima, oba puta kada je na početnom udarcu bio Dodig.

Prvi "break dogodio se kod rezultata 5-5, tada su Mektić i Koolhof stigli do 15-40, Dodig je prvu "break-loptu" spasio asom, ali na drugu je napravio dvostruku servis pogrešku.

Iako je Dodig bio taj koji je izgubio servis na kraju prvog seta, upravo je on svojim servisima otvorio i drugi set i odmah pokleknuo. U odlučujućem poenu odigrana je sjajna izmjena udaraca koju je pobjednički okončao Koolhof.

Za 35-godišnjeg Mektića ovo je 43. ulazak u finale parova na ATP Touru, a dosada je osvojio 26 naslova, od toga jednoga i početkom ove godine u Aucklandu s Koolhofom.

U nedjeljnom finalu Mektić i Koolhof će igrati protiv Nizozemaca Robina Haasea i Botica van de Zandschulpa.

Tagovi: mektić, dodig, koolhof
LeBron i Davis spasili Lakerse
LOS ANGELES - Lakersi su na svojem parketu nadigrali Denver Nuggetse 119:108 u noći sa subote na nedjelju i tako upisali prvu pobjedu u prvoj rundi doigravanja.
Dinamo golom Vidovića zasjeo na prvo mjesto
VARAŽDIN - Dinamo je u susretu 32. kola SuperSport HNL-a pobijedio Varaždin u gostima 1:0 fantastičnim golom Gabriela Vidovića u 46. minuti. Dinamo je imao još četiri velike šanse, koje nije realizirao, ali ga Varaždin nije kaznio.