Košarkaši Litve pobijedili favorizirane Amerikance i zakazali četvrtfinale sa Srbijom

SP U KOŠARCI
Objavljeno: 03.09.2023 / 17:52
Autor: SEEbiz / klix.ba
ZAGREB - Košarkaši Litve pobijedili su u Pasayju u posljednjoj utakmici grupne faze favoriziranu selekciju Sjedinjenih Američkih Država rezultatom 110:104 te su tako zakazali duel sa Srbijom u četvrtfinalu Svjetskog prvenstva.

Litvanci su odlično otvorili utakmicu i šokirali Amerikance koji su u prvoj četvrtini postigli svega 12 poena. U tim trenucima prednost za Litvance je bila čak 19 poena.

Amerikanci su se probudili do odlaska na odmor, ali nisu uspijevali smanjiti rezultat koji je na poluvremenu glasio 54:37 za Litvu. Inače, najveća prednost u jednom trenutku iznosila je 21 poen prednosti za Litvance.

Obje selekcije su odigrale fantastično posljednju četvrtinu, ali su Litvanci na kraju uspjeli sačuvati prednost i ostvariti veliku pobjedu.

Najbolji kod Litvanaca bio je Kuzminskas s 15 poena, dok su Edwards s 35 i Bridges sa 14 poena bili najefikasniji u redovima Amerikanaca.

Litva je tako grupnu fazu okončala na prvom mjestu pa će u četvrtfinalu igrati protiv Srbije koja je u svojoj grupi bila drugoplasirana. S druge strane, Amerika će igrati protiv Italije. Četvrtfinala su na rasporedu u utorak.

Tagovi: Litva, Kuzminskas
Inter želi sjajnog napadača Osijeka
ZAGREB - Antun Matković, sjajni napadač Osijeka, postao je top tema u Italiji iako igra tek prvu seniorsku sezonu u SuperSport HNL-u.
Dinamo želi ispuniti želju Kochu, poduzima se sve da ga se dovede u Zagreb
REAKCIJE
ZAGREB - Nekadašnji Dinamov vratar Georg Koch otkrio je njemačkom Bildu da je teško bolestan.
PSV Eindhoven po 25. puta nizozemski nogometni prvak
NIZOZEMSKA
EINDHOVEN - PSV Eindhoven postao je nizozemski nogometni prvak po dvadeset i peti put i prvi put nakon šest godina.
Messi postavio dva MLS rekorda u velikoj pobjedi Miamija
REKORDI
MIAMI - Argentinska nogometna zvijezda Lionel Messi nastavlja blistati u MLS ligi u Sjedinjenim Državama. Imao je ruku u svim golovima Inter Miamija protiv New York Red Bullsa u pobjedi 6-2, postavljajući pritom dva rekorda lige.
Fantastični Edwards vodio Wolvese do pobjede protiv Nuggetsa
DENVER - U prvoj utakmici polufinala Zapadne konferencije NBA lige Minnesota Timberwolvesi iznenadili su branitelje naslova Denver Nuggetse 106:99 i oduzeli im prednost domaćeg terena.