PSV Eindhoven po 25. puta nizozemski nogometni prvak

NIZOZEMSKA
Objavljeno: 05.05.2024 / 16:49
EINDHOVEN - PSV Eindhoven postao je nizozemski nogometni prvak po dvadeset i peti put i prvi put nakon šest godina.

Nakon 4:2 pobjede nad Spartom iz Rotterdama četiri kola prije kraja DP-a ima nedostižnih 87 bodova, Feyenoord je drugi sa 75 bodova i utakmicom manje, treći Twente ima 63. Ajaxov veliki rival ide vrlo loše sezone i peti je sa 49 bodova.

PSV-u je za potvrdu naslova trebao samo remi protiv devete momčadi prvenstva na svom stadionu. U ovom prvenstvu u 32 kola doživio je samo jedan poraz i tri remija uz gol-razliku 107:19.

PSV Eindhoven također je imao dobru europsku sezonu, završivši drugi u skupini koja uključuje Arsenal, Sevillu i Lens u Ligi prvaka, prije nego što je ispao u šesnaestini finala od Borussije Dortmund.

Tagovi: PSV Eindhoven, Feyenoord, Ajax
Njemačka prva osigurala prolazak u drugi krug
SKUPINA A
BERLIN - Njemačka reprezentacija pobijedila je 2:0 Mađarsku u drugom kolu skupine A Europskog prvenstva.
Dalić: Bespotrebno smo se povlačili na kraju
IZBORNIK
HAMBURG - Hrvatska je u 2. kolu Eura odigrala samo 2:2 protiv Albanije. 'Vatreni' su još jednom razočarali i podbacili, a evo kako je utakmicu komentirao hrvatski izbornik Zlatko Dalić.
Albanija šokirala Hrvatsku golom u 95. minuti
ŠOK
HAMBURG - Hrvatska je remizirala s Albanijom 2:2 u drugom kolu Europskog prvenstva. Albanci su nakon jako lošeg prvog dijela Hrvatske vodili 1:0, a momčad Zlatka Dalića u drugom poluvremenu preokrenula rezultat u razmaku od dvije minute.
Hajduk i Osijek doznali protivnike
PRETKOLO
ZAGREB - Talijanski treneri Gennaro Gattuso i Federico Coppitelli doznali su tko su im prve prepreke na putu do grupne faze.
Ždrijeb drugog pretkola Lige prvaka: Težak protivnik za Partizan
NYON - U Nyonu je održan ždrijeb drugog kvalifikacijskog pretkola za Ligu prvaka. Hrvatski prvak Dinamo u natjecanje se uključuje koncem kolovoza.