Everton se spasio, ispali Leicester i Leeds

PREMIERSHIP
Objavljeno: 28.05.2023 / 20:06
LONDON - Nogometaši Evertona spasili su se u posljednjem, 38. kolu, ispadanja iz engleske Premier lige, no bez tog cilja su ostali Leicester i Leeds.

Ranije je bilo poznato kako će put Championshipa, tamošnje druge lige, krenuti Southampton, a ove nedjelje su postala poznata i druga dva putnika u niži rang. U Premier ligi iduće sezone će umjesto njih igrati Burnley, Sheffield United i Luton.

Everton je prvoligaški status sačuvao vrlo teškom domaćom pobjedom protiv Bournemoutha od 1-0. Pogodak vrijedan ostanka u Premier ligi dao je Doucoure u 57. minuti, kada je odlično potegnuo volej s 20 metara i pogodio za delirij na Goodison stadionu. U ostatku utakmice Everton se gotovo isključivo branio te je uspio u tome iako je u nekim trenucima opasno visio protiv Bournemoutha.

Leicester je pobijedio West Ham 2-1 pred svojim navijačima, ali ta mu pobjeda ništa nije značila zbog uspjeha Evertona. Vodio je Leicester 2-0 golovima Barnesa u 34. i Faesa u 62. minuti nakon čega je očito samo osluškivao rezultat Evertona koji mu na kraju nije išao u prilog.

Leeds se također borio za očuvanje prvoligaškog statusa, ali nije uspio obaviti ni svoj dio posla, premda je ovisio i o drugim rezultatima. Tottenham je svladao Leeds u gostima 4-1 uz dva pogotka Harryja Kanea i po jedan Pedra Porra i Lucasa Moure. Hrvatski reprezentativac Ivan Perišić nije bio u konkurenciji za Tottenham u ovom dvoboju.

Ranije su riješena sva pitanja na vrhu ljestvice. Manchester City je obranio naslov prvaka, dok su uz njega Ligu prvaka iduće sezone osigurali Arsenal, Manchester United i Newcastle.

Prvak Manchester City je poražen kod Brentforda s 0-1, što je sastavu Josepa Guardiole bio peti prvenstveni poraz u sezoni. Jedini gol dao je Pinnock u 85. minuti.

Tagovi: Everton, Leicester City, Leeds, Manchester City
Preminuo legendarni NBA centar Bill Walton
IN MEMORIAM
BOSTON - Američka košarkaška legenda Bill Walton (71), član Kuće slavnih i dvostruki NBA prvak, preminuo je nakon dugotrajne borbe s rakom, objavila je NBA liga.
Modrić: Odluka je donesena
PORUKE
MADRID - Luka Modrić rekao je da se da nada da će produžiti ugovor s Real Madridom i da se nada da će kad završi klupsku karijeru imati oproštaj od kluba kakav je imao Toni Kroos.
Ovo je širi popis španjolske reprezentacije za Euro
POPIS
ZAGREB - Europsko prvenstvo započet će 14. lipnja, a već dan kasnije na njemu će prvu utakmicu odigrati hrvatska reprezentacija.
Zajec: Češće sam mijenjao žene nego trenere, takav je život
JASNA PORUKA
ZAGREB - Dinamo je zatvorio sezonu na trijumfalan način. Nakon što je ona otvorena osvajanjem SuperSport Superkupa, zagrebačka momčad uspjela je nadoknaditi i bodovnu razliku za tada vodećima Hajdukom i Rijekom, u završnici sezone stići do naslova u prvenstvu, a onda je sve zaokružila i osvajanjem SuperSport Hrvatskog nogometnog kupa.
Kalinić odgovorio Daliću: Neka na Euru stavi Baturinu umjesto Modrića