Dončić sjajan protiv Denvera, Nuggetsi ipak pobijedili

Objavljeno: 19.12.2023 / 08:14
DENVER - Nikola Jokić odigrao je najslabiju utakmicu sezone, no i s takvim učinkom srpskog centra, aktualni prvaci NBA lige nisu imali problema s Dallas Mavericksima.

Dvostruki MVP osnovnog dijela lige i MVP prošlogodišnjeg finala ubacio je tek osam poena, uz devet skokova i sedam asistencija u Denverovoj pobjedi 130:104.

Bila je ovo treća Jokićeva utakmica ove sezone u kojoj nije ubacio dvoznamenkast broj poena, ali prva u kojoj je ostao limitiran na manje od deset, a da u njoj nije isključen. Samo četiri koša ubacio je nedavno Chicagu i tek devet prošlog mjeseca Detroitu, no u niti jednoj od tih utakmica nije odigrao više od 16 minuta.

Ovaj put Jokića nije limitirala minutaža, no jesu igrači Dallasa, pa je zaustavljen daleko od ovosezonskih prosjeka (27.0 koševa, 12.4 skoka, 9.5 asistencija). Napadački teret Nuggetsa u ovoj utakmici preuzeli su na sebe Jamal Murray s 22, Aaron Gordon s 21 te Reggie Jackson s 20 poena.

Luka Dončić nije imao toliko problema s obranom domaćina pa je do 38 poena stigao uz 28 u prvom dijelu i fantastičnom drugom četvrtinom u kojoj je pogodio 8/9 pokušaja (trica 6/7) iz igre i ubacio 22 koša. Ukupnom učinku dodao je 11 skokova i osam asistencija.

Tagovi: luka dončić, denver nuggets, dallas, jokić, dončić
Preminuo César Luis Menotti
IN MEMORIAM
BUENOS AIRES - U 86. godini života, umro je slavni nogometni trener César Luis Menotti.
Dinamo velikim preokretom do pobjede na Rujevici
KORAK DO TITULE
RIJEKA - Dinamo je nevjerojatnim preokretom u derbiju 33. kola SuperSport HNL-a pobijedio Rijeku 2:1 i pobjegao joj na četiri boda tri kola prije kraja prvenstva.
Inter želi sjajnog napadača Osijeka
ZAGREB - Antun Matković, sjajni napadač Osijeka, postao je top tema u Italiji iako igra tek prvu seniorsku sezonu u SuperSport HNL-u.
Dinamo želi ispuniti želju Kochu, poduzima se sve da ga se dovede u Zagreb
REAKCIJE
ZAGREB - Nekadašnji Dinamov vratar Georg Koch otkrio je njemačkom Bildu da je teško bolestan.
PSV Eindhoven po 25. puta nizozemski nogometni prvak
NIZOZEMSKA
EINDHOVEN - PSV Eindhoven postao je nizozemski nogometni prvak po dvadeset i peti put i prvi put nakon šest godina.