BEOGRAD - Jedna od košarkaških ikona Partizana iz 80-ih godina prošlog stoljeća Boban Petrović preminuo je jutros u Južnoafričkoj Republici.
SPLIT - Dario Melnjak novi je igrač Hajduka, 28-godišnji lijevi bek u čertvrtak je s Bijelima na Poljudu potpisao ugovor do kraja aktualne sezone s opcijom produženja na još dvije godine. Stiže kao slobodan igrač, a u Hajduku će nositi dres s brojem 17.
NEW YORK - Unca zlata pala je gotovo dva posto u prošlom tjednu, dok je cijena srebra pala najniže ove godine (ispod 22,5 dolara za uncu).
IN MEMORIAM
BEOGRAD - Tužna i teška vest pogodila je srpsku košarku - preminuo je Dušan Duda Ivković, legendarni stručnjak.
EP odbojka: Hrvatska izgubila od Slovenije
ODBOJKA
OSTRAVA - Hrvatski odbojkaši nisu se uspjeli plasirati u četvrtfinale Europskog prvenstva nakon što su u dvoboju osmine finala u Ostravi izgubili od aktualnog europskog doprvaka Slovenije sa 1-3 (20-25, 18-25, 25-19, 12-25).
Igrač s kojim se pobjeđuje
VELIKA KARIJERA
KOLUMNA - Toni nije mogao dobiti bolji rođendanski poklon. Tjedan dana prije svog 53. rođendana, košarkaška legenda potvrđena je ulaskom u Košarkašku kuću slavnih.
Kukoč: Uvijek sam više cijenio uspjeh momčadi od individualnog
GOVOR
ZAGREB - "Moju karijeru su definirala dva tima - Jugoplasitika iz Splita i Chicago Bulls. Split, moj rodni grad je jedan od najvećih sportskih gradova u povijesti i dao je jako puno velikih sportskih imena", napomenuo je
Toni Kukoč primljen u košarkašku Kuću slavnih, posebno zahvalio Jordanu (VIDEO)
POČAST
ZAGREB - Bivši hrvatski košarkaški reprezentativac Toni Kukoč uvršten je u subotu u Košarkašku kuću slavnih u Springfieldu, a uveo ga je jedan od najboljih košarkaša svih vremena i njegov suigrač u Chicago Bullsima Michael Jordan.
Hanžekovićev memorijal: Mboma i Jackson napadaju rekord Allyson Felix
ATLETIKA
ZAGREB - U utrci na 200 metara na 71. Hanžekovićevom memorijalu nastupit će dvije atletičarke koje su na Olimpijskim igrama u Tokiju osvojile tri medalje, objavili su u ponedjeljak organizatori atletskog mitinga u Zagrebu.
POI: Hrvatska osvojila sedam medalja, dominirali Kinezi
BILANCA
TOKIO - Kineski sportaši s invaliditetom dominirali su Paraolimpijskim igrama u Tokiju sa 207 medalja, pri čemu 96 zlata, dok su hrvatski paraolimpijci osvojili sedam medalja, pri čemu tri srebra i četiri bronce.
Ristoski osvojila novu medalju za Hrvatsku na Paraolimpijskim igrama
MEDALJA
ZAGREB - Hrvatska paraatletičarka Mikela Ristoski (31) osvojila je brončanu medalju u skoku u dalj u konkurenciji sportaša s intelektualnim poteškoćama na Paraolimpijskim igrama u Tokiju postavši prva hrvatska sportašica koja je osvajala medalje na trima POI u nizu.
POI - Mužinić i Dretar Karić osvojile broncu
USPJESI
TOKIO - Hrvatske parastolnotenisačice Anđela Mužinić i Helena Dretar Karić nisu se uspjele plasirati u finale ekipne konkurencije na Paraolimpijskim igrama u Tokiju nakon što su u polufinalu izgubile od Južne Koreje sa 0-2.
U Prvoj HNL čak 134 stranca
STRANCI
ZAGREB - Travnjacima Prve Hrvatske nogometne lige (HNL) ove će godine koračati 134 stranca iz čak 43 države, što je 39,4 posto od ukupnog broja igrača u deset prvoligaških klubova, piše u nedjelju Večernji list.
MVEP osuđuje odluku Kotora da bazen imenuje po čuvaru logora Morinj
OSUDA
ZAGREB - Ministarstvo vanjskih i europskih poslova (MVEP) osudilo je u srijedu odluku kotorske Skupštine o imenovanju javnog zimskog bazena u Kotoru "Zoran Džimi Gopčević", čuvaru zloglasnog logora Morinj 1991. koji je ujedno bio jedan od najboljih crnogorskih vaterpolista svih vremena.
Zatvorene OI u Tokiju, hrvatsku zastavu nosio Bušlje
ZATVARANJE
TOKIO - Nakon 17 dana natjecanja i 339 podijeljenih kompleta odličja spušten je zastor nad Olimpijskim igrama u Tokiju, sasvim sigurno jednim od najčudnijih i najneobičnijih u olimpijskoj povijesti, ali vrlo uspješnih za hrvatski sport.
Kipchoge treći maratonac u povijesti koji je obranio naslov olimpijskog prvaka
MARATON

TOKIO - Kenijski 36-godišnji atletičar Eliud Kipchoge obranio je naslov olimpijskog pobjednika u maratonu koji je prvi put osvojio prije pet godina u Rio de Janeiru te tako postao trećim trkačem u povijesti kojem je to pošlo za rukom.

Brazilski nogometaši obranili zlato
NOGOMET
YOKOHAMA - Brazilska muška nogometna reprezentacija obranila je naslov olimpijskog pobjendika, u finalu igranom na stadionu u Yokohami Brazil je svladao Španjolsku sa 2-1 (1-0, 1-1) nakon produžetka.
Amerikancima četvrto uzastopno košarkaško zlato
TOKIO - Košarkaši Sjedinjenih Američkih Država osvojili su četvrtu uzastopnu zlatnu medalju na Olimpijskim igrama nakon što su u finalu pobijedili Francusku sa 87-82.
Grčka i Srbija u finalu vaterpola na OI
VATERPOLO
TOKIO - U finalu olimpijskog turnira vaterpolista u Tokiju igrat će branitelj naslova Srbija i Grčka.
Crouseru novo zlato i olimpijski rekord
BACANJE KUGLE
TOKIO - Svjetski rekorder u bacanju kugle 28-godišnji Amerikanac Ryan Crouser u četvrtak je na tokijskom Olimpijskom stadionu obranio naslov olimpijskog pobjednika iz Rio de Janeira, a u šestoj seriji je postigao i novi olimpijski rekord s 23,30 metara.
De Grasse Amerikancima oteo zlato na 200 m
ATLETIKA

TOKIO - Kanadski 26-godišnji sprinter Andre de Grasse dočekao je svoj trenutak i trijumfom ispred trojice američkih trkača došao do svog prvog naslova olimpijskog pobjednika te ukupno pete olimpijske medalje.

Tin Srbić osvojio srebro
OSMA MEDALJA
TOKIO - Hrvatski gimnastičar Tin Srbić osvojio je srebrnu medalju u finalu preče na olimpijskim igrama u Tokiju osvojivši osmo odličje za Hrvatsku.
Australac Hoy najstariji dobitnik olimpijske medalje od 1968.
REKORDER
TOKIO - Australac Andrew Hoy, čija je reprezentacija u ponedjeljak osvojila srebro u konjičkom sportu u disciplini eventing, sa 62 godine je najstariji dobitnik olimpijske medalje od 1968.
Sandra Perković ostala bez medalje
NEUSPJEH
TOKIO - Sandra Perković nije uspjela osvojiti svoju treću medalju na Olimpijskim igrama. Završila je četvrta.