GDPR Cookie Consent by Free Privacy Policy

Pala ključna nagodba za bolnicu u Blatu: Grad i država razmijenili zemljišta

Pala ključna nagodba za bolnicu u Blatu: Grad i država razmijenili zemljišta
RJEŠENJA
SEEbiz.eu - regionalni poslovni portal
Objavljeno: 21.05.2026 / 07:11
Autor: SEEbiz
ZAGREB - Više od pola milijuna četvornih metara u Blatu, desetljećima vezanih uz nedovršenu Sveučilišnu bolnicu, Grad Zagreb prepušta državi za projekt nove Nacionalne dječje bolnice.

Zauzvrat neće dobiti novac, nego niz manjih nekretnina po gradu: oranice, livadu, pašnjak, dvorišta, skladište i poslovni prostor koji bi trebali poslužiti za vrtiće, škole, domove za starije, bazen i socijalnu ustanovu.

Tako se, ukratko, može opisati završni obračun jedne od većih imovinskih nagodbi između Grada Zagreba i Republike Hrvatske. Blato je procijenjeno na 14,4 milijuna eura, ali se Zagrebu kroz nagodbu priznaje polovica te vrijednosti, odnosno 7,2 milijuna eura. Država taj iznos ne podmiruje uplatom u gradski proračun, nego prijenosom nekretnina koje su već vezane uz konkretne javne projekte.

Tagovi: #BOLNICA U BLATU, #BLATO, #SVEUČILIŠNA BOLNICA, #DJEČJA BOLNICA
PROČITAJ I OVO
Češki DRFG preuzima trgovački centar Lumini za 50 milijuna eura
AKVIZICIJE
Češki DRFG preuzima trgovački centar Lumini za 50 milijuna eura
VARAŽDIN - Češka investicijska grupa DRFG preuzima trgovački centar Lumini kod Varaždina. Vrijednost transakcije iznosi gotovo 1,25 milijardi čeških kruna, odnosno oko 50 milijuna eura, priopćeno je iz te tvrtke.
Cijene garaža u Zagrebu lete u nebo, ali...
GARAŽE
Cijene garaža u Zagrebu lete u nebo, ali...
ZAGREB - Nekad se za 100.000 eura u Zagrebu mogao kupiti stan. Doduše, površinom manji stan, ali opet pristojan. Danas se za isti iznos prodaju - garaže.
Mladen Milanović Kaja gradi toranj u Beogradu
INVESTICIJE
Mladen Milanović Kaja gradi toranj u Beogradu
BEOGRAD - Građani koji žive u Beogradskom naselju Bežanijska Kosa već više od dvije godine prosvjeduju zbog izgradnje "Kule na Kosi", odnosno stambeno-poslovnog kompleksa "Mind Tower", čiji je idejni projekt najavljen krajem 2023. godine.
Dramatičan skok cijena poljoprivrednog zemljišta u Hrvatskoj
TRENDOVI
Dramatičan skok cijena poljoprivrednog zemljišta u Hrvatskoj
ZAGREB - Prosječna cijena kupljenih oranica u Republici Hrvatskoj u 2025. godini iznosila je 6.723 eura po hektaru što je 758 eura više nego 2024. godine, pokazuju privremeni podaci Državnog zavoda za statistiku (DZS) o cijenama određenih kategorija poljoprivrednog zemljišta - oranica, livada i pašnjaka.
U Beogradu u 2025. prodano 17.800 stanova
PRODAJA
U Beogradu u 2025. prodano 17.800 stanova
BEOGRAD - U Beogradu je u 2025. prodano 17.800 stanova, što predstavlja rast od 2,5 posto u odnosu na prethodnu godinu, a ukupna vrijednost tržišta stanova dosegla je 4,8 milijardi eura, što je 17 posto više nego u 2024.
@ 2020 SEEbiz. All Rights Reserved.
CLOSE