GDPR Cookie Consent by Free Privacy Policy

Bačić odgovorio Tomaševiću: Nećemo tolerirati bilo kakvo zaobilaženje zakona

Bačić odgovorio Tomaševiću: Nećemo tolerirati bilo kakvo zaobilaženje zakona
REAKCIJE
SEEbiz.eu - regionalni poslovni portal
Objavljeno: 29.01.2025 / 14:43
Autor: SEEbiz
DUBROVNIK - Ministar graditeljstva Branko Bačić najavio je u srijedu razgovore o upravljanju Hrvatskim šumama s novim predloženim ministrom poljoprivrede Davidom Vlajčićem te je ustvrdio da je Generalni urbanistički plana Zagreba nužno prilagoditi potrebama urbanog razvoja i zaštiti okoliša.

Potpredsjednik Vlade i ministar prostornoga uređenja, graditeljstva i državne imovine Branko Bačić rekao je da će u sklopu imenovanja novog ministra poljoprivrede biti razgovarano i o daljnjem upravljanju Hrvatskim šumama, državnom poduzeću koje je postalo ključna točka političkih pregovora.

Nakon što je Josip Dabro, bivši ministar poljoprivrede, odstupio zbog kontroverzne snimke pucanja iz pištolja, Domovinski pokret (DP) postavio je zahtjev da preuzme vođenje Hrvatskih šuma. što je navodno DP kroz pregovore s premijerom Andrejom Plenkovićem i osigurao te bi mu trebalo pripasti upravljanje tom državnom tvrtkom.

"Prvi zadatak je imenovanje novog ministra poljoprivrede, gospodina Davida Vlajčića, koji je dobio jednoglasnu potporu parlamentarne većine", izjavio je Bačić na konferenciji za medije nakon održanog radnog sastanka o raspolaganju državnim nekretninama i stambenom zbrinjavanju u na području Dubrovnika.

Dodao je da će uskoro uslijediti sastanak parlamentarne većine kako bi se razmotrile daljnje aktivnosti vezane uz Hrvatske šume i druge aspekte poljoprivrednog resora.

Komentirao je izjave gradonačelnika Zagreba koji je danas odluku resornog ministarstvo da se vrate Gradu Zagrebu izmjene generalno-urbanističkog plana na doradu nazvao traženjem "dlake u jajetu".


Bačić je rekao da su za to bila tri ključna razloga. Prvo, plan mora precizno definirati namjenu površina unutar grada. Drugi razlog je osiguranje prava građana na izdavanje lokacijskih dozvola, dok je treći razlog obveza provedbe zakonski predviđenih arhitektonsko-urbanističkih rješenja.

"Naš cilj je štititi interese građana Zagreba i cijele Hrvatske, te inzistirati na usklađivanju planova s važećim zakonodavstvom", rekao je Bačić.

Tagovi: #bačić, #tomašević, #gup, #zagreb, #vlajčić
PROČITAJ I OVO
Kuhn Grupa gradi regionalni centar u Westgate Business Parku
INVESTICIJE
Kuhn Grupa gradi regionalni centar u Westgate Business Parku
ZAGREB - Kuhn Grupa, jedan od vodećih distributera i servisera građevinskih strojeva i opreme u Europi, u sklopu Westgate Business Parka kreće s izgradnjom regionalnog centra za Hrvatsku.
Anderlič prodaje poslovni dio luksuznog Schellenburga
PRODAJA
Anderlič prodaje poslovni dio luksuznog Schellenburga
LJUBLJANA - Investicijski fond Generali Adriatic Value Fund II, koji posluje pod okriljem Generali Investmentsa, u utorak je potpisao ugovor s tvrtkom Reitenburg Objekt, na čelu s Jožeom Anderličem.
Jesen u gradovima: Gdje su stanovi bili najtraženiji tijekom rujna
STANOVI
Jesen u gradovima: Gdje su stanovi bili najtraženiji tijekom rujna
ZAGREB - Početak jeseni donio je pojačanu aktivnost na tržištu nekretnina, a podaci portala Nekretnine.hr pokazuju kako su tijekom rujna najtraženiji bili stanovi u većim hrvatskim gradovima.
Finska i Latvija pooštravaju pravila o nekretninama kako bi obeshrabrile ruske kupce
SURADNJA
Finska i Latvija pooštravaju pravila o nekretninama kako bi obeshrabrile ruske kupce
HELSINKI - Ruska vojna agresija na Ukrajinu i rizik od novih provokacija Kremlja diljem Europe radikalno su promijenili način na koji zemlje EU pristupaju nacionalnoj sigurnosti i obrani.
Država će ipak dopustiti etažiranje nekretnina u turističkim zonama
PREOKRET
Država će ipak dopustiti etažiranje nekretnina u turističkim zonama
RIJEKA - Etažiranje u turističkim, odnosno takozvanim T zonama, ipak bi moglo biti dopušteno. Naime, prema neslužbenim informacijama, nakon e-savjetovanja o prijedlogu Zakona o prostornom uređenju kojim je u članku. 68. izrijekom rečeno kako etažiranja nema, u izradi je novi prijedlog koji će etažiranje dozvoliti, no u određenim slučajevima.
@ 2020 SEEbiz. All Rights Reserved.
CLOSE