Vlasnik i osnivač portala, Vanja Sertić, potvrdio nam je kako uskoro očekuje završetak ovog procesa, koji će omogućiti daljnji rast i širenje platforme.
KupiMe, koji ove godine slavi svoju 15. godišnjicu, postao je lider na tržištu grupnih kupovina u regiji. Iako su grupne kupovine na globalnoj razini izgubile na popularnosti, KupiMe se fokusira na lokalne korisnike, nudeći specifične akcije i ponude koje su prilagođene potrebama tržišta, a planira se proširiti i na nove sektore poput gastronomije, evenata i drugih industrija
Novi investitori prepoznali su snagu brenda KupiMe i veliku bazu korisnika kao i analitičke podatke o njihovim preferencijama. Ovaj prepoznatljiv brand omogućit će novim vlasnicima da nastave s daljnjim širenjem i povećanjem broja korisnika, što će donijeti koristi i za širu regionalnu zajednicu.
Ovo nije prvi put da se KupiMe prodaje. 2012. godine, portal je prodao većinski udjel američkim investitorima, da bi Sertić nakon par godina ponovno otkupio njihov udjel i nastavio dalje poslovati većinski vlasnik. Sada, nakon 15 godina poslovanja, KupiMe je spreman za novi korak prema još većem rastu, u suradnji s inozemnim investitorima koji su prepoznali njegov potencijal.
Očekuje se da će ova prodaja otvoriti nove mogućnosti za razvoj KupiMe u širem regionalnom okruženju, čime će portal nastaviti svoju transformaciju i pozicionirati se kao ključni igrač u digitalnoj trgovini i uslugama
"E- trgovinu u regiji očekuje nastavak rasta. Osim toga, predviđam da će se tržište koncentrirati kroz spajanja manjih tvrtki, što će omogućiti bolju distribuciju i prilagodbu potrebama potrošača. Očekujem da će e-trgovina, osim na domaćem tržištu, proširiti svoje tržište u regiji, a fokus će biti na strateškim ulaganjima i partnerstvima.", rekao nam je Sertić.
Posljednjih nekoliko godina kupnja putem interneta postala je vrlo popularna. Potrošači imaju sve manje predrasuda pri kupovini preko interneta, kako kod kuće, tako i u inozemstvu. Štoviše, prosječne vrijednosti kupnji u domaćim i stranim trgovinama postupno se izjednačavaju. Naime, u prosjeku su hrvatski online kupci za kupnje u hrvatskim online trgovinama (u 2024. godini) potrošili 95 eura mjesečno, dok je vrijednost prekograničnih kupnji iznosila 78 eura.