GDPR Cookie Consent by Free Privacy Policy

U prva četiri dana javne ponude Bosqar zaprimio interes za upis preko 93% novih dionica

U prva četiri dana javne ponude Bosqar zaprimio interes za upis preko 93% novih dionica
GOLEM INTERES
SEEbiz.eu - regionalni poslovni portal
Objavljeno: 05.06.2026 / 12:44
Autor: SEEbiz
ZAGREB - Hrvatska investicijska grupacija BOSQAR INVEST u petak je obavijestila javnost da se upis novih dionica u sekundarnoj javnoj ponudi, koji je započeo 1. lipnja 2026. godine, odvija u skladu s planiranom dinamikom te da je dosad zaprimila snažan interes ulagatelja za upis novih dionica Društva.

Sukladno podacima dostupnima na kraju dana 4. lipnja 2026. godine, knjiga naloga (engl. order book) prešla je 93% ciljanog izdanja od 150 milijuna eura.

Navedeni podatak predstavlja trenutačno stanje knjige naloga te je podložan promjenama do isteka razdoblja trajanja upisa novih dionica.

Upis novih dionica Društva nastavlja se do isteka razdoblja trajanja upisa novih dionica koji je sukladno Javnom pozivu na upis novih dionica koji je Društvo objavilo dana 19. svibnja 2026. godine određeno do 10. lipnja 2026. godine u 16 sati u odnosu na sve nove ulagatelje, odnosno do 15. lipnja 2026. godine u 10 sati u odnosu na postojeće ulagatelje.

Društvo će sukladno Javnom pozivu, a po isteku razdoblja trajanja ponude u prvom krugu, pravodobno obavijestiti javnost o rezultatima upisa novih dionica.

Tehničke informacije

Predviđena su dva kruga ponude, u okviru kojih će se izdati do 5.892.185 novih dionica Društva. Raspon cijene po jednoj novoj dionici iznosi od 25,50 eura do 26,50 eura, dok će konačna cijena biti određena po završetku drugog kruga ponude, uzimajući u obzir iskazani interes ulagatelja, tržišne uvjete te procjenu čimbenika rizika i potencijala rasta Društva. Konačna cijena bit će javno objavljena najkasnije do 11. lipnja 2026. godine.

U ponudi mogu sudjelovati postojeći dioničari, domaći mali ulagatelji, kvalificirani ulagatelji te zaposlenici pojedinih društava BOSQAR INVEST grupe u Hrvatskoj i Sloveniji. Upis novih dionica moguć je putem poslovnica Zagrebačke banke, Erste banke, Privredne banke Zagreb i Raiffeisenbank Hrvatska, kao i putem digitalnih platformi i aplikacija poput mZabe, Georgea, PBZInvestora, E-RIZNICE i M-RIZNICE. Dodatno, ulagatelji dionice mogu upisati putem FINA-e te brokerskih kuća HITA, Agram Broker i FIMA Vrijednosnice.‍

Kako je najavljeno, sredstva prikupljena kroz sekundarnu javnu ponudu novih dionica (SPO) koristit će se prvenstveno za financiranje budućih ulaganja i akvizicija kada se za to ukažu povoljne prilike, uključujući i potencijalnu akviziciju PIK Vrbovca, kao i za daljnje širenje poslovanja i jačanje tržišne pozicije BOSQAR INVEST grupe.

Po završetku procesa alokacije, plaćanja upisanih dionica te provedbe svih potrebnih radnji vezanih uz povećanje temeljnog kapitala i izdavanje novih dionica, početak trgovanja novim dionicama BOSQARA na Zagrebačkoj burzi očekuje se početkom srpnja 2026. godine.

ESOP program

Poseban dio ponude odnosi se na ESOP program za zaposlenike BOSQAR INVEST grupe u Hrvatskoj i Sloveniji. Program omogućuje dodjelu dodatnih dionica po modelu 3+1, odnosno jednu dodatnu dionicu za svake tri kupljene, uz uvjet neprekinutog radnog odnosa i držanja dionica tijekom dvije godine. Pojedini zaposlenik kroz program može steći do 231 novu dionicu.

Potencijalnim ulagateljima preporučuje se da pročitaju Javni poziv i informacijski dokument, a zaposlenicima ESOP politiku, prije donošenja odluke o ulaganju kako bi u potpunosti razumjeli potencijalne rizike ulaganja.

Od IPO-a 2019. godine cijena dionice BOSQAR INVESTA porasla je oko 790 posto, uz prosječan godišnji rast od oko 38 posto, dok Društvo posljednjih pet godina kontinuirano isplaćuje dividendu. Društvo je nedavno usvojilo i novu dividendnu politiku kojom namjerava nastaviti vraćati vrijednost svojim dioničarima i u budućnosti, koja je dostupna na linku (politika isplate dividendi).

Tagovi: #Bosqar Invest, #Mlinar, #Panvita, #Future Food, #AZTN, #MidEuropa
PROČITAJ I OVO
ACI najavljuje dividendu od 1,59 eura
DIVIDENDA
ACI najavljuje dividendu od 1,59 eura
RIJEKA - ACI je najavio isplatu dividende od 1,59 eura po dionici.
Butković: Završetak punog profila Istarskog ipsilona i čvora Matulji početkom 2027.
NAJAVE
Butković: Završetak punog profila Istarskog ipsilona i čvora Matulji početkom 2027.
MATULJI – Potpredsjednik Vlade i ministar mora, prometa i infrastrukture Oleg Butković izjavio je kako se očekuje da će početkom iduće godine biti završen projekt punog profila Istarskog ipsilona od tunela Učka do čvora Matulji, kao i čvora Matulji u kojem će se Istarski ipsilon spojiti s mrežom hrvatskih autocesta.
H&M planira zatvoriti 170 trgovina
PLANOVI
H&M planira zatvoriti 170 trgovina
ZAGREB - Dok nisu prije nekih dvadesetak godina otvorili svoje prve trgovine u Hrvatskoj, po njihove smo krpice odlazili u Austriju, najčešće u Graz, ali to je sad već daleka prošlost...
Ingra refinancirala stare dugove
REFINANCIRANJE
Ingra refinancirala stare dugove
ZAGREB - Ingra je izvijestila o tome kako je njeno povezano društvo sklopilo ugovor o dugoročnom kreditu s "novom poslovnom bankom".
IFC ulaže 80 milijuna dolara u daljnji razvoj Porto Montenegra
INVESTICIJE
IFC ulaže 80 milijuna dolara u daljnji razvoj Porto Montenegra
TIVAT - Porto Montenegro, nautičko odmaralište i pomorski servisni centar koji je razvio Adriatic Marinas, uspostavio je strateško partnerstvo s Međunarodnom financijskom korporacijom (IFC), članicom Grupe Svjetske banke usmjerene na razvoj privatnog sektora.
@ 2020 SEEbiz. All Rights Reserved.
CLOSE