GDPR Cookie Consent by Free Privacy Policy

Stripe i Advent nude 53 milijarde dolara za preuzimanje PayPala

Stripe i Advent nude 53 milijarde dolara za preuzimanje PayPala
MEGA DEAL
SEEbiz.eu - regionalni poslovni portal
Objavljeno: 15.07.2026 / 08:31
Autor: SEEbiz
NEW YORK - Tvrtka za platni promet Stripe i privatna investicijska tvrtka Advent International dale su zajedničku ponudu za kupnju PayPal Holdings Inc za 60,50 dolara po dionici, u poslu koji bi tvrtku za platni promet procijenio na više od 53 milijarde dolara, rekla su dva izvora upoznata s tim pitanjem.

Ponuda, podnesena ranije ovog mjeseca, podržana je s oko 50 milijardi dolara financiranja od strane banaka, rekli su izvori, i predstavlja oko 28% premije u odnosu na završnu cijenu dionica PayPala u utorak.

Izvori su odbili ostati imenovani jer su rasprave o poslu povjerljive. Advent je odbio komentirati, dok PayPal i Stripe nisu odmah odgovorili na Reutersove zahtjeve za komentar.

Prijedlog slijedi početni pristup učinjen početkom travnja, rekli su izvori. Stripe i Advent nisu dobili odgovor od PayPala i nastoje unaprijediti rasprave u nadolazećim tjednima, dodali su izvori.

Prema prijedlogu, Stripe i Advent bi zajednički posjedovali PayPal, pri čemu bi svaki imao jednak udio, umjesto da dijele tvrtku, rekli su izvori. Nema sigurnosti da će pristup rezultirati transakcijom, dodali su.

Osnovan krajem 1990-ih, PayPal je bio rani igrač u digitalnim plaćanjima, ali se suočio s rastućom konkurencijom jer su potrošači prihvatili alternativne metode plaćanja, a konkurenti poput Apple Paya i Google Paya stekli su tržišni udio.

Posljednjih nekoliko godina borio se s usporavanjem rasta i intenziviranjem konkurencije u digitalnim plaćanjima, izbrisavši velik dio vrijednosti koju je stekao tijekom pandemije.

Tržišna kapitalizacija tvrtke dosegla je vrhunac od oko 360 milijardi dolara u 2021. i pala je na samo otprilike 36 milijardi dolara ove godine. Izgubio je više od 40% svoje tržišne vrijednosti u posljednjih 12 mjeseci.

Nakon što je preuzeo u ožujku, izvršni direktor PayPala Enrique Lores započeo je sveobuhvatnu reformu kako bi pojednostavio pružatelja usluga plaćanja i pooštrio fokus na rast.

U travnju je tvrtka podijelila svoje poslovanje u tri jedinice koje pokrivaju naplatu, potrošačke financijske usluge Venmo te plaćanja i kriptovalute, uz niz upravljačkih promjena.

Tagovi: #Stripe, #Advent, #PayPal
PROČITAJ I OVO
Luka Koper iznad planova u prvih šest mjeseci
SJAJNE BROJKE
Luka Koper iznad planova u prvih šest mjeseci
KOPER - Neto prihodi od prodaje Luke Koper u prvoj polovici 2026. godine dosegli su 206,1 milijun eura, premašivši planirane prihode za 8 posto ili 15,7 milijuna eura, a neto prihodi od prodaje u prvoj polovici 2025. godine za 10 posto ili 18,4 milijuna eura, uglavnom zbog većeg protoka kontejnera i prihoda od skladištenja.
Smijenjen Tihomir Ladišić
PROMJENE
Smijenjen Tihomir Ladišić
ZAGREB - Nakon najavljene prodaje regionalne mreže N1 portugalskom Alpac Capitalu, počele su velike kadrovske promjene u medijima unutar grupacije.
Alpac Capital preuzeo niz medija, odmah krenule i smjene
MEDIJI I POLITIKA
Alpac Capital preuzeo niz medija, odmah krenule i smjene
BEOGRAD - Vlasnik tvrtke Alpac Capital, Pedro Vargas Santos David, od ponedjeljka, 17. kolovoza, službeno je registriran kao direktor svih neovisnih medijskih članica United Grupe u Srbiji, piše portal Nova.
Iskra gradi novo vatrogasno plovilo: Potpisan ugovor od preko dva milijuna eura
POSLOVI
Iskra gradi novo vatrogasno plovilo: Potpisan ugovor od preko dva milijuna eura

ŠIBENIK - Šibensko Iskra brodogradilište i Vatrogasna zajednica Zadarske županije potpisali su ugovor o projektiranju, izgradnji i isporuci novog vatrogasnog plovila namijenjenog djelovanju na području Zadarske županije, a ukupna vrijednost ugovora iznosi 2,24 milijuna eura s PDV-om.
Google kupuje poslovne podatke Spirit Airlinesa za 10 milijuna dolara
KUPNJA
Google kupuje poslovne podatke Spirit Airlinesa za 10 milijuna dolara
NEW YORK - Google, dio Alphabeta, preuzima interne poslovne podatke od bankrotiranog Spirit Airlinesa za 10 milijuna dolara, tvrdeći da planira koristiti podatke za razvoj proizvoda i obuku svojih AI modela.
@ 2020 SEEbiz. All Rights Reserved.
CLOSE