Počela gradnja dolaznog terminala Zračne luke Mostar kojeg sufinancira Hrvatska |
| Objavljeno: 13.05.2026 / 16:36 |
| Autor: SEEbiz |
| MOSTAR - Polaganjem temeljnog kamena danas su započeli radovi na izgradnji novog dolaznog terminala Međunarodne zračne luke Mostar, projekta vrijednog oko 800 tisuća eura, koji sufinancira Republika Hrvatska. |
|
Početak radova službeno su označili predsjednica Vlade Hercegovačko-neretvanske županije Marija Buhač i gradonačelnik Mostara Mario Kordić, uz ravnatelja Zračne luke Mostar Marka Đuzela. Hrvatska sudjeluje u financiranju projekta kroz bespovratnu potporu Ministarstva gospodarstva u iznosu od 284.127 eura te potporom resornog ministarstva prometa. Preostali dio sredstava za izgradnju novog terminala Zračne luke osigurava Grad Mostar. Predsjednica Vlade HNŽ-a Marija Buhač izjavila je kako je razvoj Zračne luke Mostar jedan od strateških ciljeva te županije, važan za turistički i gospodarski razvoj toga dijela Bosne i Hercegovine, ali i za jačanje povezanosti s Hrvatskom i Europskom unijom. Ravnatelj Zračne luke Mostar Marko Đuzel istaknuo je kako je izgradnja terminala nužna zbog snažnog rasta prometa i sve veće iskorištenosti postojećih kapaciteta. Projekt novog dolaznog terminala dio je šireg plana modernizacije Zračne luke Mostar i uspostave novih zračnih veza s europskim odredištima. Zračna luka Mostar ima izravne veze s osam odredišta u četiri države. Redovite linije tijekom cijele godine postoje sa Zagrebom i Beogradom, a povremene s njemačkim Düsseldorfom i Stuttgartom te talijanskim odredištima Rimom, Barijem, Palermom i Milanom/Bergamom. Prema Zagrebu leti Croatia Airlines, prema Beogradu Air Serbia, prema Njemačkoj Eurowings, a prema talijanskim odredištima Sky Alps. |
|
|
| Tagovi: #zračna luka mostar, #marko đuzel |
| PROČITAJ I OVO | ||
| Objavljeno prvo izvješće o izlijetanju zrakoplova s piste u splitskoj zračnoj luci |
| ZAGREB - Završeno je prvo izvješće ozbiljne nezgode zrakoplova Croatia Airlines, koja se dogodila prije mjesec dana u splitskoj zračnoj luci. |
| Fero-Term investira u širenje prodajne mreže u Hrvatskoj i Sloveniji |
| ZAGREB - Fero-Term otvara novu fazu širenja prodajne mreže. Kompanija najavljuje projekte u Zaboku, Koprivnici, Ljubljani i Mariboru, a aktualni investicijski ciklus vrijedan je više od 28 milijuna eura. |
| Radenska ostala bez licence za Pepsi |
| LJUBLJANA - Od sljedeće godine Radenska više neće puniti pića robne marke Pepsi. Kako je tvrtka najavila, promjena u partnerskom portfelju dodatno jača strateški fokus na razvoj vlastitih robnih marki i temeljnih poslovnih aktivnosti. |
| Šibenik dobio Pametno uzgajalište školjaka |
| ŠIBENIK - Centar izvrsnosti MARBLE svečano je otvorio istraživačku pilot lokaciju Pametno uzgajalište školjaka "Šibenka" u šibenskoj uvali Martinska. |
| Završio upis novih dionica BOSQAR-a: Upisane dionice u iznosu od 177,99 milijuna eura |
| ZAGREB - Hrvatska investicijska grupacija BOSQAR INVEST u ponedjeljak je obavijestila javnost da je upis novih dionica u sekundarnoj javnoj ponudi, koji je započeo 1. lipnja 2026. godine, završio istekom oba kruga upisa. |