GDPR Cookie Consent by Free Privacy Policy

Pfizer se u zadnjem kvartalu prošle godine vratio profitabilnosti

Pfizer se u zadnjem kvartalu prošle godine vratio profitabilnosti
U PLUSU
SEEbiz.eu - regionalni poslovni portal
Objavljeno: 04.02.2025 / 16:55
Autor: SEEbiz
NEW YORK - Američki farmaceutski div Pfizer u posljednjem je prošlogodišnjem kvartalu ostvario dobit od 410 milijuna dolara (396 milijuna eura), dok je godinu prije ostvario gubitak od 3,4 milijarde dolara.

Cjelogodišnjim rezultatima zadovoljni su i u tvrtki koja je prošle godine zabilježila rast potražnje za cjelokupnim proizvodnim portfeljem.

Prihodi od prodaje porasli su 22 posto na godišnjoj razini na 17,8 milijardi dolara u zadnjem tromjesečju godine, objavila je tvrtka na svojoj web stranici.

Za cijelu prošlu godinu prihodi tvrtke iznosili su 63,6 milijardi dolara, što je sedam posto više nego prethodne godine, dok je neto dobit porasla gotovo četiri puta na 8 milijardi dolara.


"2024. bila je snažna godina za Pfizer, u kojoj smo ispunili ili premašili svoje strateške i financijske obveze, ojačali svoje poslovanje i, što je najvažnije, doprli do milijuna pacijenata s našim lijekovima i cjepivima", rekao je izvršni direktor tvrtke Albert Bourla u najavi izvješća. .

Za ovu godinu Pfizer očekuje prihode između 61 i 64 milijarde dolara.

Tagovi: #Pfizer,  #farmaceutska industrija
PROČITAJ I OVO
Gorenje ima drugu najveću solarnu elektranu u Sloveniji
SOLARI
Gorenje ima drugu najveću solarnu elektranu u Sloveniji
VELENJE - Grupacija Hisense Europe, u čijem je sastavu i velenjsko Gorenje, lani je zabilježila rast prodaje od 16 posto, a povećali su i tržišne udjele. U području održivosti i energetike imali su ukupno 5,2 milijuna eura ulaganja.
Počeo tjedni bojkot Konzuma
BOJKOT
Počeo tjedni bojkot Konzuma
ZAGREB - U Hrvatskoj u subotu započinje najavljeni tjedni bojkot trgovačkog lanca Konzum temeljem ankete koju je među građanima provela platforma Halo inspektore na svojoj Facebook stranici 5. veljače.
Dabro: Već u lipnju sam shvatio što se događa u Hrvatskim šumama
PORUKE
Dabro: Već u lipnju sam shvatio što se događa u Hrvatskim šumama

VUKOVAR - Glavni tajnik Domovinskog pokreta Josip Dabro rekao je kako će, nakon što je jučer Vlada smijenila cijelu Upravu Hrvatskih šuma, DP uskoro za novog čelnika Šuma predložiti "nestranačkog stručnjaka", sukladno strateškom planu Vlade o profesionalizaciji uprava u državnim tvrtkama i sukladno smjernicama o pridruživanju Hrvatske OECD-u.
Rimac Technology zatvara ured u Splitu
POTEZI
Rimac Technology zatvara ured u Splitu
ZAGREB - Ured Razvojnog centra tvrtke Rimac Technology u Splitu zatvara svoja vrata, potvrdili su danas iz tvrtke Mate Rimca za Index.
Danas treći bojkot trgovačkih lanaca, promjene i u dućanima zbog ograničenih cijena
BOJKOT
Danas treći bojkot trgovačkih lanaca, promjene i u dućanima zbog ograničenih cijena
ZAGREB - Na poziv platforme Halo inspektore, u petak se u RH održava cjelodnevni bojkot kupovine svih proizvoda i usluga, u znak prosvjeda potrošača zbog visokih cijena, a ujedno na snagu stupa i Vladina odluka o izravnim mjerama kontrole cijena određenih proizvoda, kojom se postojeća lista od 30 proizvoda s ograničenom cijenom proširuje na njih 70 proizvoda.
@ 2020 SEEbiz. All Rights Reserved.
CLOSE