GDPR Cookie Consent by Free Privacy Policy

Air Serbia od danas dvaput tjedno do Šangaja

Air Serbia od danas dvaput tjedno do Šangaja
LETOVI
SEEbiz.eu - regionalni poslovni portal
Objavljeno: 11.01.2025 / 07:56
Autor: SEEbiz
BEOGRAD - Air Serbia današnjim letom JU986 u 00:45 uspostavila je izravnu zračnu liniju između Beograda i Šangaja u Narodnoj Republici Kini.

Srbijanska nacionalna aviokompanija će tijekom zimske sezone za taj grad letjeti dva puta tjedno, utorkom i subotom, dok će letovi iz Šangaja za Beograd biti srijedom i nedjeljom. Letovi između Beograda i Šangaja održavat će se i tijekom sljedeće ljetne sezone, koja počinje 30. ožujka 2025.

Svečanom ispraćaju prvog leta Air Serbia-e za Šangaj nazočili su visoki dužnosnici Vlade Republike Srbije, veleposlanik NR Kine u Srbiji Nj.E. E. Li Ming, predstavnici zrakoplovnih vlasti i zrakoplovne industrije, suradnici i partneri srpskog nacionalnog avioprijevoznika te mediji.

"Vrlo smo zadovoljni uspostavom nove, izravne zračne linije između Beograda i NR Kine." Šangaj je jedan od najdinamičnijih gradova na svijetu te važno poslovno i kulturno središte. Izravni letovi Air Serbia-e za taj grad omogućit će putnicima iz Srbije i regije Zapadnog Balkana brže i udobnije putovanje u Kinu, dok će kineskim turistima i poslovnim ljudima olakšati dolazak u Srbiju i druge europske gradove prema kojima prometujemo. . Zahvaljujem svim našim suradnicima i partnerima na podršci, kao i zaposlenicima Air Serbia koji su svojim angažmanom omogućili da 2025. godinu započnemo na ovako uspješan način. Pokretanje izravnih letova za Šangaj predstavlja važan korak u postizanju naših strateških ciljeva i dodatno jača poziciju Air Serbia kao lidera u regionalnom zračnom prometu“, rekao je Jiri Marek, generalni direktor Air Serbia.

Šangaj spaja tradiciju drevne Kine i futurističku viziju svijeta. Spektakularnim panoramama, šarenim ulicama i bogatom kulturnom ponudom ovaj kozmopolitski grad ostavlja bez daha. Šećući Bundom, poznatom šetnicom uz rijeku Huangpu, uživat ćete u pogledu na futuristički Pudong s brojnim neboderima koji osvjetljavaju noć. Među njima se ističe Oriental Pearl Tower, simbol Šangaja i savršeno mjesto za nezaboravne fotografije. Stari grad i vrtovi Juyuan pružaju mir i autentičnu atmosferu dinastije Ming. Tamo možete uživati u tradicionalnoj arhitekturi, kupiti suvenire ili kušati domaće specijalitete. Šangaj je i gastronomski raj, od uličnih štandova s toplim knedlama do vrhunskih restorana s Michelinovim zvjezdicama, svaki obrok je prava avantura. U tom gradu svaki trenutak donosi nešto novo, pa bilo da se odlučite provozati najbržim vlakom na svijetu, Maglevom, ili provedete mirno vrijeme u nekom od brojnih parkova, Šangaj vas neće razočarati.

Air Serbia leti do zračne luke Shanghai Pudong (IATA kod: PVG, ICAO kod: ZSPD), koja se nalazi oko 30 kilometara istočno od centra grada. Zračna luka pokriva 40 četvornih kilometara duž obale u istočnom Pudongu i glavno je zračno čvorište istočne Azije. Samo u 2023. više od 54 milijuna putnika posjetilo je zračnu luku.

Uvođenjem letova za Šangaj, Air Serbia putnicima omogućava dobre veze iz istočne Kine, preko Beograda za Budimpeštu, Beč, Prag, Ljubljanu, Milano, Rim, Frankfurt, Pariz, Berlin, Barcelonu, Amsterdam, Podgoricu, Kopenhagen, Stockholm, Krakow, Oslo, Bologna, Venecija, Zurich i drugi gradovi u svojoj mreži.

Tagovi: #Air Serbia, #Šangaj, #Vučić, #Beograd, #NR Kina
PROČITAJ I OVO
Croatia Airlines dočekao osmi novi zrakoplov Airbus A220
FLOTA
Croatia Airlines dočekao osmi novi zrakoplov Airbus A220
ZAGREB - Croatia Airlines danas je u Zagrebu dočekao osmi od ukupno 15 novih zrakoplova Airbus A220, kojima tvrtka obnavlja i modernizira cjelokupnu flotu. Najnoviji zrakoplov nosi registarske oznake 9A-CAQ i dobio je ime Pula.
Aminess preuzeo dva hotela u Karlovcu
HOTELIJERI
Aminess preuzeo dva hotela u Karlovcu
KARLOVAC – Aminess Hotels & Resorts, najbrže rastuća domaća turistička kompanija, nastavlja sa snažnim širenjem dodajući Karlovac kao 12. destinaciju svojeg portfelja.
Šest velikih premijera: Dalmatia Boat Show opet pretvara Seget Donji u svjetsku pozornicu nautike
DOGAĐAJI
Šest velikih premijera: Dalmatia Boat Show opet pretvara Seget Donji u svjetsku pozornicu nautike
SEGET DONJI – More se još nije ni zagrijalo, a u Marini Baotić teku posljednje pripreme za treći međunarodni sajam nautike. Ako je suditi po najavama, ovogodišnje izdanje Dalmatia Boat Showa, koje se u Segetu Donjem održava od 16. do 19. travnja, ide još korak dalje.
Uprava Žita predlaže Statutom definirati isplate dividendi do 2027.
DIVIDENDA
Uprava Žita predlaže Statutom definirati isplate dividendi do 2027.
OSIJEK - Dioničari imaju pravo, ako budu ispunjeni zakonski uvjeti za isplatu dobiti, da im se kao dividenda isplati između 30 i 50 posto konsolidirane neto dobiti ostvarene u 2025., 2026. i 2027. godini, ali najmanje 0,6 eura po svakoj dionici, navodi se u pozivu na glavnu skupštinu objavljenom na Zagrebačkoj burzi, koja bi se trebala održati 22. travnja.
Slovenska vlada daje 21 milijun eura subvencija Perutnini Ptuj
SUBVENCIJE
Slovenska vlada daje 21 milijun eura subvencija Perutnini Ptuj
LJUBLJANA - Vlada je danas u plan razvojnog programa za razdoblje 2026. – 2029. uvrstila projekt modernizacije proizvodnog procesa Perutnine Ptuj.
@ 2020 SEEbiz. All Rights Reserved.
CLOSE