GDPR Cookie Consent by Free Privacy Policy

ACI isplaćuje 1,79 milijuna eura za dividendu

ACI isplaćuje 1,79 milijuna eura za dividendu
DIVIDENDA
SEEbiz.eu - regionalni poslovni portal
Objavljeno: 14.01.2025 / 17:25
Autor: SEEbiz
RIJEKA - Dioničari hrvatskog lanca marina Adriatic Croatia Internationala (ACI) odlučili su u utorak na glavnoj skupštini da će iz dobiti ostvarene 2023. isplatiti 1,79 milijuna eura za dividendu, izvijestili su iz te kompanije.

Dioničari su, naime, donijeli odluku o izmjeni ranije odluke o upotrebi dobiti ostvarene u 2023., koja je bila donesena 29. kolovoza 2024., pa će sada tako ostvarena neto dobit od 2,98 milijuna eura biti raspoređena na način da se 1,78 milijuna eura isplati kao dividenda, a 1,19 milijuna uera prenese u zadržanu dobitt.

Dividenda od 16,1 euro bruto po dionici bit će isplaćena svim dioničarima koji će biti upisani u depozitarij SKDD-a na dan 24. siječnja kao vlasnici dionica, a prvi dan trgovanja tom dionicom bez prava na isplatu dividende bit će 23. siječnja. Dividenda će biti isplaćena 30. siječnja, navodi se u objavi ACI-ja.

Do izmjene odluke o isplati dividende došlo je zbog Vladine odluke o visini, načinu i rokovima isplate sredstava trgovačkih društava u državnom vlasništu u državni proračun za 2024. Na tom popisu je i ACI, koji će, prema toj vladinoj odluci, uplatiti 60 posto sredstava s osnove dobiti nakon oporezivanja u 2023. u proračun.

Udjel države u ACI-ju iznosi 78,58 posto, a potom najveći udjel ima AZ Obvezni mirovinski fond, u visini od 8,37 posto.

Tagovi: #aci, #dividenda, #Adriatic Croatia International
PROČITAJ I OVO
Bundesbank: Rastući rizici za njemački financijski sustav
RIZICI
Bundesbank: Rastući rizici za njemački financijski sustav
FRANKFURT - Zbog globalnih trgovinskih ratova i nedostatka gospodarskog rasta u zemlji, rizici za njemački financijski sustav rastu, procijenila je središnja Bundesbanka.
Maersk podigao prognoze, traži se sve više kontejnera
BOLJE PROGNOZE
Maersk podigao prognoze, traži se sve više kontejnera
KOPENHAGEN - Danski brodarski div Maersk u četvrtak je objavio operativnu dobit za treće tromjesečje koja je bila bolja od očekivane i podigao donju granicu svojih cjelogodišnjih smjernica, potaknut povećanjem volumena kontejnera.
Vlada predložila Joška Radanovića za predsjednika Uprave Hrvatskih šuma
KADROVI
Vlada predložila Joška Radanovića za predsjednika Uprave Hrvatskih šuma
ZAGREB - Vlada je u četvrtak donijela zaključak kojim se predlaže Skupštini društva Hrvatske šume d.o.o. imenovanje Joška Radanovića za predsjednika Uprave i Nediljka Dujića za člana Uprave, do imenovanja predsjednika i člana Uprave putem javnog natječaja, na razdoblje od najdulje šest mjeseci.
Početkom prosinca kreće testno razdoblje razmjene i fiskalizacija eRačuna
FISKALIZACIJA
Početkom prosinca kreće testno razdoblje razmjene i fiskalizacija eRačuna
ZAGREB - Početkom prosinca planira se puštanje u produkciju sustava razmjene i fiskalizacije eRačuna, kako bi se obveznicima omogućila pravovremena priprema i testiranje prije obvezne primjene tog sustava od 1. siječnja 2026., priopćeno je u četvrtak iz Porezne uprave.
Institut IGH reagirao: Ne možemo prihvatiti da smo krivo projektirali sanaciju Jakuševca
REAKCIJE
Institut IGH reagirao: Ne možemo prihvatiti da smo krivo projektirali sanaciju Jakuševca
ZAGREB - Institut IGH reagirao je na navode koje je iznio čelnik Zagrebačkog holdinga Ivan Novaković, govoreći prije tjedan dana o uzroku odrona na Jakuševcu, u kojem su ozlijeđena tri radnika Čistoće.
@ 2020 SEEbiz. All Rights Reserved.
CLOSE