GDPR Cookie Consent by Free Privacy Policy

Wall Street: Pad indeksa nakon najave uvođenja carina

Wall Street: Pad indeksa nakon najave uvođenja carina
AMERIČKO TRŽIŠTE
SEEbiz.eu - regionalni poslovni portal
Objavljeno: 31.01.2025 / 21:46
Autor: SEEbiz
NEW YORK - Indeks S&P 500 izgubio je dobitak u petak jer je tržište reagiralo na vijest da će agresivne carine predsjednika Donalda Trumpa protiv glavnih američkih trgovinskih partnera početi u subotu.

Široki tržišni indeks pao je 0,5%, dok je Dow Jones Industrial Average pao za 337 bodova, ili 0,8%, pritisnut padom Chevrona. Tehnološki bogat Nasdaq Composite skliznuo je 0,4%.

Dionice su odustale od svojih ranijih dobitaka nakon što je tiskovna tajnica Bijele kuće Karoline Leavitt objavila u petak poslijepodne da će predsjednikove tarife biti dostupne javnosti u nekom trenutku u subotu. Trump će uvesti carine od 25% za Kanadu i Meksiko, uz carine od 10% za Kinu. Na svojim najvišim razinama, blue-chip Dow je porastao oko 170 bodova. Reagirale su dionice koje su bile izložene tim tržištima, kao što je Corona pivovara Constellation Brands i meksički prehrambeni lanac Chipotle, koji su izgubili 2% odnosno 1% nakon vijesti.

“Ovo je vrlo slično onome što smo vidjeli u ponedjeljak, s DeepSeekom, zar ne? Dakle, tu su bile vijesti; prva reakcija bila je prodaja”, rekao je Tom Hainlin, viši investicijski strateg u U.S. Bank Asset Management Group. “Postoji prva reakcija na naslove o carinama. Nemamo detalja o njima. Nemamo detalja o postotku, jesu li privremeni ili trajni, kakvu biste reakciju mogli dobiti iz Kanade, Meksika ili Kine. Naša perspektiva je da ćemo pričekati i saznati kada se stvarna politika implementira."

Ulagači su se također posvetili Appleu, čije su dionice porasle nakon što je kompanija premašila fiskalna očekivanja u prvom tromjesečju. Dok je Apple izvijestio o razočaravajućoj prodaji vezanoj uz iPhone, čini se da su prihodi od usluga zauzeli središte pozornosti. Dionica je zadnji put trgovala za 1% niže. Dionice Chevrona i Exxon Mobila pale su za 5%, odnosno 3% zbog razočaravajućih rezultata u četvrtom tromjesečju.

Tagovi: #Wall Street, #NYSE, #Dow Jones, #Nasdaq, #S&P 500
PROČITAJ I OVO
Azijska tržišta: Pad indeksa, oštra korekcija ZTE Corpa
TRŽIŠTE KAPITALA
Azijska tržišta: Pad indeksa, oštra korekcija ZTE Corpa
ŠANGAJ - Azijsko-pacifička tržišta su u četvrtak odustala od ranijih dobitaka i trgovala uglavnom niže, nakon trećeg smanjenja kamatnih stopa od strane Federalnih rezervi ove godine.
Wall Street: Skok indeksa nakon snižavanja kamatnih stopa
AMERIČKO TRŽIŠTE
Wall Street: Skok indeksa nakon snižavanja kamatnih stopa
NEW YORK - Dow Jones Industrial Average porastao je, a S&P 500 krenuo je prema rekordnom zatvaranju u srijedu nakon što je Federalna rezerva odlučila ponovno smanjiti kamatne stope ove godine, jer su trgovci očekivali daljnje popuštanje sljedeće godine.
Fed odobrio treće smanjenje kamatne stope ove godine, najavljuje usporavanje tempa
KAMATNE STOPE
Fed odobrio treće smanjenje kamatne stope ove godine, najavljuje usporavanje tempa
WASHINGTON - Podijeljene snage Federalnih rezervi oko prioriteta snizile su ključnu kamatnu stopu u srijedu, ali su nagovijestile teži put za daljnja smanjenja.
Bitcoin pod pritiskom, zlato jača
KRIPTO
Bitcoin pod pritiskom, zlato jača
ANALIZA - Bitcoin ostaje pod pritiskom nakon oštre korekcije, jer averzija prema riziku tjera investitore prema sigurnim utočištima.
Zagrebačka burza: Povlašteni Adris dobitnik dana, indeksi porasli
CLOSING BELL ZSE
Zagrebačka burza: Povlašteni Adris dobitnik dana, indeksi porasli
ZAGREB - Srijeda je na Zagrebačku burzu donijela optimistično raspoloženje i skromniju likvidnost.
@ 2020 SEEbiz. All Rights Reserved.
CLOSE