GDPR Cookie Consent by Free Privacy Policy

Svjetsko prvenstvo podiglo tržište predviđanja do rekordnih visina

Svjetsko prvenstvo podiglo tržište predviđanja do rekordnih visina
REKORDI
SEEbiz.eu - regionalni poslovni portal
Objavljeno: 04.07.2026 / 17:46
Autor: SEEbiz
NEW YORK - Prognozirano je da će Svjetsko prvenstvo u nogometu 2026. biti najveći događaj u povijesti kockanja. Za platforme tržišta predviđanja, to je dovelo do naglog porasta volumena trgovanja u lipnju.

Kalshi je tijekom mjeseca zabilježio nominalni volumen veći od 31 milijarde dolara, što je povećanje od više od 70% u odnosu na ukupnih 17,9 milijardi dolara u svibnju, prema podacima prikupljenim od korisnika na Dune Analyticsu. Platforma je dosljedno upravljala volumenom većim od milijardu dolara dnevno od početka nogometnog turnira 11. lipnja.

Polymarketova međunarodna burza ugovora o događajima postavila je novi rekord u mjesečnom volumenu, s nominalnim trgovanjem većim od 10,8 milijardi dolara u lipnju. To preokreće silazni trend u travnju i svibnju, kada je volumen pao.

U međuvremenu, američka platforma Polymarketa ostvarila je nominalni volumen veći od 3,5 milijardi dolara tijekom mjeseca, u odnosu na 1,77 milijardi dolara u svibnju.

Reprezentacija SAD-a trebala bi igrati protiv Belgije u osmini finala u ponedjeljak navečer. Više od 64 milijuna dolara na Kalshiju i 122 milijuna dolara na Polymarketu trgovano je na temelju toga hoće li SAD pobijediti na turniru, iako su šanse za to samo 4,3% odnosno 3% na svakoj platformi.

Entuzijazam oko Svjetskog prvenstva dao je poticaj platformi za predviđanja Rothera, zajedničkom ulaganju Susquehanna International Group i Robinhooda. Rothera je debitirala u lipnju, kada je Robinhood počeo usmjeravati određene ugovore za Svjetsko prvenstvo preko svog brokerskog društva na platformu.

Rothera je tijekom mjeseca ostvarila nominalni volumen trgovanja od 2 milijarde dolara i sada čini 7% volumena američkog tržišta predviđanja, prema Bank of America.

Sve platforme su se oslanjale na Svjetsko prvenstvo kako bi povećale promet. Polymarket je pokrenuo natjecanje za nagrađivanje do 2 milijuna dolara onoga tko može sastaviti savršen raspored za nokaut rundu Svjetskog prvenstva. U Apple trgovini aplikacija, Kalshi se pohvalio da korisnici mogu "Trade the World Cup" u nazivu svoje mobilne platforme.

Povećani otvoreni interes - ukupan broj aktivnih, neizmirenih ugovora na platformama - također može odražavati uzbuđenje oko Svjetskog prvenstva. Otvoreni interes Kalshija sada je iznad milijardu dolara. Otvoreni interes Polymarketa je nešto ispod 400 milijuna dolara - povišeno, ali otprilike na razini na kojoj je njegova međunarodna platforma bila posljednjih nekoliko mjeseci.

Sport je bio u fokusu prošlog mjeseca za razmjene ugovora o događajima, ali način na koji su se platforme nosile s porastom volumena može biti znak kako će upravljati drugim temama ugovora u budućnosti.

Asaf Meir, izvršni direktor Solidus Labsa - tvrtke za integritet tržišta koja ima partnerstvo s Kalshijem - rekao je da je Svjetsko prvenstvo ključni trenutak za platforme jer i regulatori i institucije prate kako se ponašaju.

Vanjski promatrači pitaju: "Je li dovoljno sigurno? Je li dovoljno zrelo? Ima li dovoljno volumena?", rekao je Meir. "Svjetsko prvenstvo je ogroman test pritiska kako bi se vidjelo jesu li tržišta predviđanja doista u stanju ispuniti svoju riječ o održavanju jednakih uvjeta za sve investitore dulje vrijeme u okruženju održivog velikog volumena."

Tagovi: #Svjetsko prvenstvo, #polymarket, #Rothera , #tržište predviđanja, #Kaishi
PROČITAJ I OVO
Venezuela traži povrat zlata iz engleskih trezora
ZLATO
Venezuela traži povrat zlata iz engleskih trezora
CARACAS - Nakon gotovo dva tjedna pregovora koje su podržale SAD, venezuelanska vlada i oporba uspjele su se ovog tjedna dogovoriti o jednom značajnom zahtjevu: žele 4 milijarde dolara zlatnih rezervi natrag od Banke Engleske.
Rast proizvođačkih cijena poljoprivrednih proizvoda u drugom tromjesečju
TRENDOVI
Rast proizvođačkih cijena poljoprivrednih proizvoda u drugom tromjesečju
ZAGREB - Prosječne proizvođačke cijene poljoprivrednih proizvoda u drugom tromjesečju ove godine porasle su za 3,9 posto u odnosu na isto razdoblje lani, pokazuju privremeni podaci Državnog zavoda za statistiku (DZS) objavljeni u petak.
Zagrebačka burza: Blagi pad indeksa, Podravka najviše gubila
CLOSING BELL ZSE
Zagrebačka burza: Blagi pad indeksa, Podravka najviše gubila
ZAGREB - Kraj tjedna donio je blagi pad indeksa Zagrebačke burze uz nešto veći promet.
Azijska tržišta: Rast indeksa, tehnološke dionice u fokusu
TRŽIŠTE KAPITALA
Azijska tržišta: Rast indeksa, tehnološke dionice u fokusu
TOKYO - Azijski indeksi većinom su bili u plusu na kraju tjedna, a na meti kupaca bile su pretežito dionice iz tehnološkog sektora.
Wall Street: S&P 500 uzletio do rekorda
AMERIČKO TRŽIŠTE
Wall Street: S&P 500 uzletio do rekorda
NEW YORK - S&P 500 porastao je u četvrtak na novi rekord, jer su cijene nafte pale, a trgovci su analizirali više podataka o inflaciji.
@ 2020 SEEbiz. All Rights Reserved.
CLOSE