GDPR Cookie Consent by Free Privacy Policy

Medvednica dobila web i aplikaciju, postaje turistička atrakcija

Medvednica dobila web i aplikaciju, postaje turistička atrakcija
TURIZAM
SEEbiz.eu - regionalni poslovni portal
Objavljeno: 21.05.2025 / 14:29
Autor: SEEbiz
ZAGREB - Turistička zajednica grada Zagreba (TZGZ) predstavila je danas novu web stranicu i mobilnu aplikaciju Medvednica, s ciljem bolje informiranosti i promocije omiljene zagrebačke gore.

Nova digitalna platforma obuhvaća zapadni, središnji i istočni dio Medvednice te nudi raznolik i koristan sadržaj: detaljan opis planinarskih putova i domova, mogućnosti smještaja i gastronomsku ponudu, vremenske i peludne prognoze, prijedloge aktivnosti, interaktivne karte i još mnogo toga – sve na jednom mjestu, jednostavno i korisno.

Direktorica TZGZ, Martina Bienenfeld, izjavila je kako je Sljeme prirodno odredište Zagrepčana, a uskoro će je, vjeruje, prepoznati i turisti koji pohode Zagreb.

"Naši sugrađani vole reći ‘idemo na Sljeme’ – prirodnu oazu u kojoj punimo baterije, udišemo svjež zrak i nakratko pobjegnemo od gradske svakodnevice. Upravo zato me iznimno veseli što smo izradili ovu web stranicu i aplikaciju koje na jednostavan i pristupačan način objedinjuju sve što Medvednica nudi – od planinarskih staza i domova, do gastronomije i prijedloga aktivnosti, uz informacije koje korisnicima omogućuju sigurniji i kvalitetniji boravak u prirodi.", poručuje Bienenfeld.

Dodaje kako ovaj projekt korespondira sa svjetskim trendovima. Aktivni turizam je sve važniji za suvremene putnike, posebno u tzv. slow channel segmentu. Vidi se to i po iskazivanju interesa za pojedine sadržaje na najpopularnijim aplikacijama poput Airbnb-a.

"Možemo vidjeti kako tržište aktivnog turizma očekuje prosječan godišnji rast od 15 posto u razdoblju do 2032. godine. To znači da aktivni turizam postaje iznimno važan svima koji se turizmom bave na normalan, održiv i kvalitetan način", dodala je Bienenfeld.

Ovaj projekt rezultat je, kažu u TZGZ-u, sjajne suradnje s brojnim partnerima – Hrvatskim planinarskim savezom, Parkom prirode Medvednica, HGSS-om, Hrvatskim šumama, Podružnicom Vladimir Nazor i Planinarskim savezom Zagreba, kojima zahvaljujem na predanom radu i stručnosti. Posebnu zahvalu uputili su Damiru Osliću - Grgi, koji je svojim osobnim angažmanom i poznavanjem Medvednice dao ovom projektu dodatnu vrijednost.

"Naš cilj je potaknuti održivo korištenje Medvednice tijekom cijele godine, istaknuti njene brojne sadržaje i prirodna bogatstva te nastaviti jačati suradnju s institucijama koje svakodnevno vode brigu o našem Sljemenu.", poručuju iz TZGZ-a.

Aplikacija o Medvednici već je dostupna za preuzimanje za vlasnike iPhonea, a do kraja tjedna trebala bi biti dostupna i korisnicima Androida.

Tagovi: #medvednica, #zagreb, #martina bienenfeld, #petra maršić buljan, #aktivni turizam, #tzgz
PROČITAJ I OVO
Trgovci su ovog ljeta najviše podigli cijene
CIJENE
Trgovci su ovog ljeta najviše podigli cijene
ZAGREB - Iako se o visokim cijenama kao prijetnji turističkom prometu u Hrvatskoj raspravlja još od lani, svjedoci smo da na dnevnoj razini one pomalo rastu, što potvrđuju i podaci Porezne uprave o fiskalizaciji u lipnju i prvoj polovici srpnja ove godine.
Slovenija oporezovala kripto dobitke s 25 posto
POREZI
Slovenija oporezovala kripto dobitke s 25 posto
LJUBLJANA - Vlada je odobrila prijedlog zakona o porezu na dobit od otuđenja kripto imovine i prijedlog izmjene zakona o porezu na dobit od stjecanja derivativnih financijskih instrumenata.
Grčki proizvođači maslinovog ulja traže nova tržišta zbog Trumpovih carina
ULJE
Grčki proizvođači maslinovog ulja traže nova tržišta zbog Trumpovih carina
VARVASAINA - Grčki proizvođač maslinovog ulja Konstantinos Papadopoulos nije gubio vrijeme kada je predsjednik Donald Trump u proljeće iznio prijetnju američkim tarifama. Odmah je počeo tražiti alternativne kupce diljem svijeta.
Kripto tržište prvi put vrijedi više od četiri bilijuna dolara, evo što je razlog
KRIPTOVALUTE
Kripto tržište prvi put vrijedi više od četiri bilijuna dolara, evo što je razlog

NEW YORK - Ukupna tržišna vrijednost kripto imovine prvi je put premašila 4 bilijuna dolara, potaknuta rastom altcoina i zamahom od sveobuhvatnog američkog zakonodavnog napora za regulaciju sektora.

Zagrebačka burza: Korekcija na kraju tjedna
CLOSING BELL ZSE
Zagrebačka burza: Korekcija na kraju tjedna
ZAGREB - Kraj tjedna donio je pad indeksa Zagrebačke burze što je i razumljivo nakon rasta koji traje gotovo od samog početka srpnja.
@ 2020 SEEbiz. All Rights Reserved.
CLOSE