GDPR Cookie Consent by Free Privacy Policy

Ilirika može plasirati kripto proizvode u cijeloj EU, najavljuju i prodor u Hrvatsku

Ilirika može plasirati kripto proizvode u cijeloj EU, najavljuju i prodor u Hrvatsku
KRIPTO
SEEbiz.eu - regionalni poslovni portal
Objavljeno: 27.10.2025 / 08:33
Autor: SEEbiz
LJUBLJANA - Ilirika je nedavno dobila europsku licencu za pružanje usluga vezanih uz kripto imovinu.

U Sloveniji je za regulaciju odgovorna Agencija za financijska tržišta i investicije, koja je bila prva tvrtka u Sloveniji koja je dodijelila licencu Iliriki. Sada su dobili i dodatnu odluku kojom se licenca za plasiranje usluga na sva tržišta EU proširuje.

U pravilu, financijske tvrtke regulirane kapitalom i one koje su već regulirane mogu se prijaviti za MiCA licencu, jer prilikom prijave moraju pokazati odgovarajuću kadrovsku i organizacijsku strukturu, financijsku stabilnost, učinkovito upravljanje rizicima informacijske sigurnosti i dobro poznavanje tržišta kripto imovine. Za ovu licencu u Sloveniji natjecalo se nekoliko zainteresiranih strana, a Ilirika je do sada bila uspješna.

Delo je pitalo Igora Štembergera, vlasnika, što će zapravo učiniti sada kada su dobili licencu za plasiranje usluga u svim zemljama Europske unije.

"Jako smo sretni što smo uspjeli dobiti licencu za stavljanje usluga na tržište diljem EU. Kad bismo imali dovoljno kapitala, ušli bismo na njemačko tržište. Procjenjujemo da u Hrvatskoj još uvijek postoji neiskorišteno tržište, gdje smo poznati još iz vremena kada smo se bavili uslugama razmjene. Za početak, počet ćemo se pojavljivati na društvenim mrežama.", rekao je.

Tagovi: #ilirika, #kriptovalute, #Igor Štemberger
PROČITAJ I OVO
Ljubljanska burza ove godine u sjajnom ritmu
SNAŽAN RAST
Ljubljanska burza ove godine u sjajnom ritmu
LJUBLJANA - Slovensko tržište kapitala i ove godine nosi lijepe prinose.
Azijska tržišta: Indeksi pali, investitori analiziraju podatke o inflaciji u Kini i čekaju odluku FED-a
TRŽIŠTE KAPITALA
Azijska tržišta: Indeksi pali, investitori analiziraju podatke o inflaciji u Kini i čekaju odluku FED-a
TOKYO - Azijsko-pacifička tržišta uglavnom su pala u srijedu dok su investitori analizirali podatke o inflaciji u Kini i čekali odluku Federalnih rezervi o kamatnim stopama.
Wall Street: Minimalne promjene, JPMorgan spustio Dow Jones
AMERIČKO TRŽIŠTE
Wall Street: Minimalne promjene, JPMorgan spustio Dow Jones
NEW YORK - S&P 500 je u utorak bio relativno nepromijenjen dok je Wall Street iščekivao ovotjednu odluku Federalnih rezervi o kamatnim stopama.
Hanfa zabranila trgovanje udjelima Vukovićevog fonda
ZABRANE
Hanfa zabranila trgovanje udjelima Vukovićevog fonda
ZAGREB - Hanfa je donijela rješenje kojim američkom Oraclum Capitalu te njegovom fondu Orca Bason zabranjuje svaku daljnju distribuciju i trgovanje udjelima u Hrvatskoj, nakon što je utvrdila da su se udjeli fonda domaćeg ekonomista Vuka Vukovića nudili i prodavali malim ulagateljima preko Zadruge Glas poduzetnika 2.0.
Zagrebačka burza: Indeksi pali drugi uzastopni dan
CLOSING BELL ZSE
Zagrebačka burza: Indeksi pali drugi uzastopni dan
ZAGREB - Na Zagrebačkoj burzi u utorak su Crobex indeksi oslabili drugi uzastopni trgovinski dan, uz rast prometa, a u fokusu investitora bile su povlaštena dionica Adris grupe te dionice Končar grupe.
@ 2020 SEEbiz. All Rights Reserved.
CLOSE