GDPR Cookie Consent by Free Privacy Policy

Azijska tržišta: Hong Kong predvodi gubitke

Azijska tržišta: Hong Kong predvodi gubitke
TRŽIŠTE KAPITALA
SEEbiz.eu - regionalni poslovni portal
Objavljeno: 16.12.2025 / 07:13
Autor: SEEbiz
HONG KONG - Hongkonške dionice predvode gubitke u Aziji nakon pada Wall Streeta zbog rasprodaje tehnoloških dionica.

Azijsko-pacifičko tržište palo je u utorak na svim bordama, prateći padove Wall Streeta dok su investitori nastavili napuštati trgovinu umjetnom inteligencijom u SAD-u.

Dionice tvrtki koje se bave umjetnom inteligencijom, poput Oraclea i Broadcoma, pale su za više od 5% odnosno 2%, dok je i Microsoft zabilježio neke gubitke.

U Aziji je hongkonški indeks Hang Seng pao za 2,08%, predvodeći gubitke u Aziji, opterećen dionicama osnovnih materijala i obrazovanja. Kineski CSI 300 pao je za 1,21%.

Južnokorejski Kospi izgubio je 1,79%, dok je Kosdaq s malom tržišnom kapitalizacijom pao za 2,01.

Dionice Korea Zinca pale su za više od 13% nakon što je tvrtka navodno pristala prodati 1,9 milijardi dolara dionica zajedničkom pothvatu kojim upravlja američka vlada i neimenovani strateški investitori sa sjedištem u SAD-u, prema Reutersu.

Tvrtka za liječenje ADEL potpisala je ugovor o razvoju lijekova s francuskim farmaceutskim divom Sanofijem vrijedan do 1,04 milijarde dolara, prema podacima južnokorejske tvrtke u ponedjeljak navečer.

Japanski Nikkei 225 pao je za 1,47%, vučen financijskim i energetskim dionicama, dok je Topix pao za 1,61%. Japanski bljesak kompozitnog PMI-ja pokazao je blaži rast u prosincu, dosegnuvši 51,5 u usporedbi s 52 u prethodnom mjesecu.

Australski S&P/ASX 200 izgubio je 0,42%, preokrenuvši ranije dobitke i zatvorivši na 8.598,9.

Brzi podaci indeksa menadžera nabave od S&P Globala pokazali su da se poslovna aktivnost u Australiji u prosincu širila sporijim tempom, pri čemu je kompozitni PMI pao na 51,1 s 52,6 u studenom.

Preko noći u SAD-u, S&P 500 izgubio je 0,16% nakon što je započeo sesiju u pozitivnom teritoriju.

Dow Jones Industrial Average neznatno je pao, dok je tehnološki orijentirani Nasdaq Composite pao za 0,59%.

Tagovi: #Azijska tržišta, #korea Zinc, #MSCI Asia Pacific Index, #Nikkei 225, #Shanghai Composite Index
PROČITAJ I OVO
Mljekari: Bez razvojne cijene mlijeka nema budućnosti
MLIJEKO
Mljekari: Bez razvojne cijene mlijeka nema budućnosti
BJELOVAR - U prošloj godini još 220 obiteljskih gospodarstava odustalo je od proizvodnje mlijeka. S domaćim mlijekom, ne pokrivamo ni polovinu potreba hrvatskog tržišta.
Azijska tržišta: Nikkei 225 prvi put iznad 57.000 bodova
TRŽIŠTE KAPITALA
Azijska tržišta: Nikkei 225 prvi put iznad 57.000 bodova
TOKIO - Japanske dionice skočile su u ponedjeljak na rekordnu razinu, predvodeći rast u regiji nakon što je premijerka Sanae Takaichi ostvarila značajnu izbornu pobjedu.
Capri ograničava priljev turista
TURIZAM
Capri ograničava priljev turista
NAPULJ - Popularni talijanski otok Capri od ove će ljetne sezone biti podložan strožim pravilima koja imaju za cilj smanjiti priljev turista.
Dolar nakon dva tjedna ojačao prema košarici valuta
TJEDNI FOREX
Dolar nakon dva tjedna ojačao prema košarici valuta
LONDON - Dolar je prošloga tjedna ojačao prema košarici valuta, nakon dva tjedna pada, što je posljedica nestabilnosti na tržištima kapitala i zabrinutosti uoči izvanrednih parlamentarnih izbora u Japanu.
Bitcoin nakon više od dva mjeseca ušao u trend akumulacije
KRIPTOVALUTE
Bitcoin nakon više od dva mjeseca ušao u trend akumulacije
NEW YORK - Na početku veljače, bitcoin se trgovao oko 80.000 dolara, a kitovi su ulagali dok su mali investitori trčali prema izlazu.
@ 2020 SEEbiz. All Rights Reserved.
CLOSE