GDPR Cookie Consent by Free Privacy Policy

Infobip u 2024. prepolovio gubitak

Infobip u 2024. prepolovio gubitak
POBOLJŠANJE
SEEbiz.eu - regionalni poslovni portal
Objavljeno: 05.09.2025 / 12:52
Autor: SEEbiz
ZAGREB - Infobip je protekle godine značajno poboljšao poslovne rezultate.

Gubitke iz 2023. lani su uspjeli smanjiti za više od dvostruko, s 227 milijuna na 134 milijuna eura, pokazuje financijsko izvješće Infobip Limited, krovne kompanije vodnjanskog jednoroga, piše Poslovni dnevnik.

Istovremeno, prihodi globalne “cloud” komunikacijske platforme rasli su 6,7 posto na 1,8 milijardi eura, bruto dobit 9,7 posto, na 440,8 milijuna eura, a prilagođena EBITDA 53,7 posto na 130,2 milijuna.

“U 2024. godini Infobip je ostvario značajan napredak obilježen snažnim rastom i strateškim napretkom na tržištu CPaaS-a (komunikacijska platforma kao usluga). Unatoč izazovnom okruženju za industriju, naši prihodi nastavili su rasti sedam posto, što naglašava našu sve veću prisutnost na tržištu i širenje. Osim toga, bruto marža se poboljšala, što je rezultiralo bržim rastom bruto dobiti od prihoda”, stoji u financijskom izvješću kompanije koja svoje usluge nudi na više od 190 tržišta diljem svijeta te ima urede u više od 60 država.

Također, Infobip koji najveći dio prihoda ostvaruje na američkom tržištu (milijardu eura) lani je značajno, 77 posto, smanjio operativne gubitke, sa 146 na 33 milijuna eura.

“Infobip je 2023. i 2024. godine implementirao potpunu međufunkcionalnu organizaciju, što je rezultiralo značajnim poboljšanjima operativnih sposobnosti Grupe i općenito boljom usklađenošću i agilnošću među našim timovima”, ističe se u financijskom izvješću. Navode i da im je ključni prioritet u 2024. bio smanjenje operativnih troškova koje su srezali na 315 milijuna eura kako bi osigurali dugoročnu financijsku stabilnost i profitabilan rast nakon razdoblja brzog rasta troškova osoblja.

“Mjere provedene u 2023. stupile su u potpunosti na snagu u 2024., uključujući smanjenje broja zaposlenih, preraspodjelu troškova između geografskih područja, organizacijsku optimizaciju zbog transformacije procesa ili digitalizacije, daljnje ubrzanje integracije nakon akvizicija, kao i racionalizaciju korištenja oblaka”, stoji u financijskom izvješću krovne londonske kompanije koja, za razliku od one u Hrvatskoj, i dalje bilježi značajne gubitke.

Tagovi: #Infobip, #roberto kutić
PROČITAJ I OVO
Srpski hakeri objavili podatke desetina tisuća hrvatskih građana
PODACI
Srpski hakeri objavili podatke desetina tisuća hrvatskih građana
ZAGREB - Hakerska skupina INF Grupa, za koju se pretpostavlja da djeluje iz Srbije, preuzela je odgovornost za novi sigurnosni incident u kojem je javno objavljena baza podataka hrvatskih građana.
Nvidia priprema financiranje od 500 milijardi dolara
PRIPREME
Nvidia priprema financiranje od 500 milijardi dolara
NEW YORK - Nvidia pokušava pretvoriti svoje čipove za umjetnu inteligenciju u najnoviju klasu imovine Wall Streeta, surađujući sa šest velikih upravitelja imovinom na financiranju od 500 milijardi dolara osmišljenom za tretiranje računalne infrastrukture slično komercijalnim nekretninama, cestama s naplatom cestarine ili drugoj imovini za zaduživanje.
Intel planira ponudu dionica u vrijednosti od 15 milijardi dolara
PLANOVI
Intel planira ponudu dionica u vrijednosti od 15 milijardi dolara
NEW YORK - Intel je u ponedjeljak najavio ponudu redovnih dionica u vrijednosti od 15 milijardi dolara kako bi podržao vrtoglavo rastuću potražnju kupaca za računalnom snagom umjetne inteligencije.
Sedam neobičnih stvari koje možete raditi na moru, a nisu samo kupanje i sunčanje
PREPORUKE
Sedam neobičnih stvari koje možete raditi na moru, a nisu samo kupanje i sunčanje

Ljeto na obali najčešće zamišljamo uz ručnik, omiljenu kremu za sunčanje i potragu za hladom u najtoplijem dijelu dana.

Planirani podatkovni centar Amazona mogao bi postati najveći zagađivač u SAD-u
ZAGAĐENJE
Planirani podatkovni centar Amazona mogao bi postati najveći zagađivač u SAD-u
NEW YORK - Kao dio planiranog podatkovnog centra u okrugu Pecos u Teksasu, Amazon ulaže u elektranu na licu mjesta koja bi mogla postati najveći izvor zagađenja klime u Sjedinjenim Državama, prema pisanju The New York Timesa.
@ 2020 SEEbiz. All Rights Reserved.
CLOSE