GDPR Cookie Consent by Free Privacy Policy

Yamal okrivljen za poraz od Reala

Yamal okrivljen za poraz od Reala
OPTUŽBE
SEEbiz.eu - regionalni poslovni portal
Objavljeno: 27.10.2025 / 08:20
Autor: SEEbiz

MADRID - Real Madrid slavio je protiv Barcelone s 2:1 u napetom El Clasicu na stadionu Santiago Bernabeu, no nakon utakmice najviše se priča o izjavama mladog Laminea Yamala.

Bivši igrač Barce, Rafinha Alcantara, oštro je kritizirao 18-godišnjaka zbog "nedostatka zrelosti", tvrdeći da je svojim komentarima uoči utakmice dao "dodatnu motivaciju" Real Madridu za pobjedu, piše Goal.com.

Tenzije na Bernabeuu

Pobjedu Realu donijeli su Kylian Mbappé i Jude Bellingham, osiguravši tako svojoj momčadi prednost od pet bodova na vrhu La Lige. Mbappéu je u drugom poluvremenu Wojciech Szczesny čak obranio i jedanaesterac.


Strasti su se dodatno rasplamsale kada je Pedri dobio crveni karton duboko u sudačkoj nadoknadi zbog prekršaja nad Aurélienom Tchouaménijem. Nakon posljednjeg sučevog zvižduka došlo je do nekoliko sukoba, a u središtu jednog od njih našli su se Vinicius Junior, Dani Carvajal i Thibaut Courtois koji su ušli u raspravu s Yamalom.

Sporni komentari i oštre kritike

Mlada zvijezda Barcelone razljutila je madridsku momčad svojim nepromišljenim komentarima uoči utakmice. "Da, naravno, kradu, žale se…", rekao je Yamal govoreći o Real Madridu na Twitchu. Te riječi nisu se svidjele ni bivšem igraču Barcelone Rafinhi, koji je tinejdžera prozvao odmah nakon utakmice.

U izjavi za DAZN, Rafinha je okrivio Yamala što je Realu dao dodatni poticaj. "Pogriješio je zbog mladosti i nedostatka zrelosti rekavši to što je rekao. Njegove riječi dale su dodatnu motivaciju Madridu", izjavio je Rafinha.

S njim se složio i bivši veznjak Real Madrida Guti, koji je dodao: "Lamine Yamal je premlad da bi poznavao povijest Real Madrida i Barçe. I ja bih ga prozvao zbog njegovih riječi."

Suigrači stali u obranu Yamala

Unatoč kritikama, Yamalovi suigrači stali su u njegovu obranu. Mladi napadač bio je na meti zvižduka domaćih navijača svaki put kad bi primio loptu. Veznjak Barcelone Frenkie De Jong osudio je ponašanje igrača Reala nakon utakmice

. "Kada je sudac odsvirao kraj, nekoliko igrača Madrida odmah je krenulo prema Lamineu. Bilo je to pretjerano", rekao je Nizozemac.

Tagovi: #lamine yamal, #barcelona, #real madrid, #el clasico, #rafinha alcantara, #kylian mbappe
PROČITAJ I OVO
Sretan 40. rođendan Bad Blue Boysima
ROĐENDAN
Sretan 40. rođendan Bad Blue Boysima
ZAGREB - Dinamov predsjednik Zvonimir Boban čestitao je Bad Blue Boysima njihov 40. rođendan.
Romano: Gotovo je! Rodri ide u Barcelonu
TRANSFERI
Romano: Gotovo je! Rodri ide u Barcelonu
BARCELONA - Barcelona i Manchester City postigli su dogovor o transferu Rodrija, objavili su večeras L'Équipe i Telegraph, kao i insajder Fabrizio Romano.
Sara Kolak osvojila zlato na EP-u u atletici
SJAJAN USPJEH
Sara Kolak osvojila zlato na EP-u u atletici
BIRMINGHAM - Sara Kolak (31) osvojila je zlatnu medalju u bacanju koplja na Europskom prvenstvu u Birminghamu. 
Hadžikadunić potpisuje za Hajduk
NAJAVE
Hadžikadunić potpisuje za Hajduk
SPLIT - U ponedjeljak bi reprezentativac Bosne i Hercegovine, Dennis Hadžikadunić, trebao potpisati dvogodišnji ugovor s Hajdukom.
Turci: Barcelona želi Livakovića
TVRDNJE
Turci: Barcelona želi Livakovića
BARCELONA - Barcelona želi dovesti Dominika Livakovića (31), piše turski novinar Ferudun Niğdelioğlu s portala Yeni Açık.
@ 2020 SEEbiz. All Rights Reserved.
CLOSE