Važna pobjeda Arsenala

PREMIERSHIP
Objavljeno: 08.05.2022 / 17:28
LONDON - Nogometaši Arsenala učvrstili su se na četvrtom mjestu ljestvice engleskog prvenstva, posljednjem koje vodi u Ligu prvaka sljedeće sezone 2-1 (2-0) domaćom pobjedom protiv Leeds Uniteda u susretu 36. kola, a gosti iz Leedsa su nakon ovog poraza pali u zonu ispadnaja.

Arsenal je odlično krenuo u utakmicu i nakon samo nešto više od 10 minuta vodio sa 2-0 golovima Nketiaha (6, 11). Kada je Leeds u 27. minuti ostao i s igračem manje nakon isključenja Aylinga, činilo se kako mu prijeti katastrofa, ali sredinom nastavka Llorente (66) je smanjio na 2-1. Ipak, Leeds nije uspio ostvariti pozitivan rezultat.

Četvrti Arsenal sada ima 66 bodova, jedan manje od trećeg Chelseaja, ali i četiri više od petog Tottenham Hotspura. Leeds je, pak, pao na 18. mjesto sa 34 boda jer je Everton kao gost svladao Leicester City sa 2-1 (2-1) te ga pretekao na ljestvici s bodom više.

Everton je poveo odličnim udarcem Mikolenka (6), ubrzo potom Daka (11) je iskoristio pogrešku u obrani gostiju i poravnao na 1-1 da bi novu, pokazat će se ključnu prednost Evertonu osigurao Holgate (31) koji je glavom zakucao loptu u mrežu nakon što je Schmeichel obranio prvi pokušaj gostiju poslije kornera.

Nikla Vlašić je u uvjerljivoj 4-0 (3-0) gostujućoj pobjedi West Ham Uniteda kod otpisanog Norwich Cityja igrao od 76. minute. Kada je naš reprezentativac ušao u igru već je bilo 4-0 za njegov sastav, dvostruki strijelac bio je Benrahma (11, 45+3), a po jedan gol su dodali Antonio (30) i Lanzini (65-11m).

Sedmi West Ham sada ima 55 bodova, tri manje uz utakmicu manje od šestog Manchester Uniteda.

Liverpool i Manchester City su poravnati na vrhu sa po 83 boda, ali City od 17.30 sati igra protiv Newcastle Uniteda posljednji dvoboj ovog kola.

Tagovi: Arsenal, Edward Keddar Nketiah, Leeds
Southgate: I dalje sam pravi čovjek za mjesto izbornika
U LOŠEM NIZU
LONDON - Moj odlazak ne bi donio ništa dobroga engleskoj nogometnoj reprezentaciji, uvjeren je sadašnji izbornik Gareth Southgate premda mnogi otočki mediji opet prizivaju njegovu smjenu.
Sinkovići: Ovo će nam biti motivacija, vratit ćemo se još jači
PODBAČAJ
RAČICE - Braća Valent i Martin Sinković završili su nastup na Svjetskom prvenstvu u Račicama na četvrtom mjestu i tako ostali bez 20. odličja s najvećih veslačkih natjecanja, ali su poručili da će im to biti motivacija da se sljedeće godine vrate još jači.
Kruno Simon novo pojačanje Cedevite Junior
ZAGREB - Jedan od najboljih hrvatskih košarkaša i dvostruki prvak Europe, Krunoslav Simon, pojačao je redove Cedevite Junior s kojom je potpisao ugovor na godinu dana, objavio je u nedjelju zagrebački košarkaški klub na svojim stranicama.