Union Berlin preokretom ostao na vrhu ljestvice

BUNDESLIGA
Objavljeno: 30.10.2022 / 18:32
BERLIN - Union Berlin je i nakon 12. kola vodeća momčad njemačke Bundeslige, iako je do 79. minute gubio od Borussije Moenchengladbach, da bi u zadnjim sekundama dvoboja došao do pobjede od 2-1.

Nico Elvedi je u 33. minuti doveo goste u vodstvo. Union je izjednačio u 79. minuti, kad je loptu u mrežu poslao Kevin Behrens. Berlinčanima je u 86. minuti zbog zaleđa poništen pogodak što ga je postigao Christopher Trimmel. Praktično u zadnjoj akciji na utakmici, u sedmoj minuti sučevog dodatka, nizozemski branič Danilho Doekhi glavom je poslao loptu u mrežu za veliko slavlje domaćih navijača.

Osmom pobjedom Union je došao do 26 bodova i zadržao jedan bod prednosti pred drugoplasiranim Bayernom. Treća je Borussia Dortmund sa 22 boda, dok je Borussia Moenchengladbach sa 16 bodova na 10. poziciji.

Njemačka - 12. kolo
Union B. - Borussia M. 2-1 (Behrens 79, Doekhi 90+7 / Elvedi 33)
Schalke - Freiburg /-/
Koeln - Hoffenheim (ned, 19.30)

Odigrano u petak i subotu:
Bayern - Mainz 6-2 (Gnabry 5, Musiala 28, Mane 43, Goretzka 57, Tel 79, C. Moting 86 / Widmer 45+4, Ingvartsen 82)
RB Leipzig - Bayer 2-0 (Nkunku 32, Werner 83)
Stuttgart - Augsburg 2-1 (Guirassy 15, Waldemar 90+1 / Niederlechner 4)
Wolfsburg - Bochum 4-0 (Nmecha 27, 58, Baku 35, Wind 80)
Eintracht - Borussia D. 1-2 (Kamada 26 / Brandt 21, Bellingham 52)
Werder - Hertha 1-0 (Fullkrug 85)

Tagovi: Union Berlin, Kevin Behrens, Christopher Trimmel, Danilho Doekhi
Đoković izborio finale Australian Opena
UVJERLJIVO
MELBOURNE - Srpski tenisač, koji traži svoj 22. Grand Slam naslov, rutinski je riješio Amerikanca Tommyja Paula (ATP-35.) sa 7:5, 6:1, 6:2.
Hrvatska ima težak zadatak u polufinalu Lige nacija
LIGA NACIJA
ZAGREB - Kapetan hrvatske nogometne reprezentacije Luka Modrić duboko u 38. godini prvi će put vatrene predvoditi na nizozemskom tlu, u polufinalu Lige nacija protiv Nizozemske. Bit će to spektakularan dvoboj 14. lipnja u Rotterdamu, dok će dan kasnije, 15. lipnja, u drugome polufinalu igrati Italija i Španjolska.
Halilhodžiću se smiješi novi veliki izazov
IZAZOVI
ZAGREB - U Maroku i dalje traje nogometna idila jer su njihovi nogometaši ispisali povijest senzacionalnim nastupom na Svjetskom prvenstvu u Kataru gdje su postali prva afrička reprezentacija koja je igrala polufinale ovog natjecanja, a četvrto mjesto kruna je tom uspjehu.
Arsenal spreman iskrcati pravo bogatstvo za Caiceda
LONDON - Španjolski Fichajes i turski novinar Ekrem Konur tvrde da Arsenal sprema ponudu od 85 milijuna eura kako bi već ovog mjeseca uspio dovesti veznjaka Moisesa Caiceda iz Brightona.
Luka Dončić prvi put ostao bez poena u NBA utakmici
OZLJEDA
DALLAS - Luka Dončić ozlijedio se već u četvrtoj minuti utakmice svojih Dallas Mavericksa u Phoenixu i prvi put u NBA karijeri završio susret bez poena. Prije ozljede stigao je samo promašiti dva šuta i uhvatiti jedan skok. Unatoč njegovu izostanku, Mavsi su uspjeli pobijediti Sunse 99:95.