Tudor kandidat za klupu Napolija

Objavljeno: 12.11.2023 / 18:30
NAPULJ - Aktualni prvak Napoli je nakon neočekivanog domaćeg poraza od Empolija (0:1) odlučio izvijestiti navijače o novim koracima.

Predsjednik Aurelio De Laurentiis navodno je dao naslutiti smjenu trenera Rudija Garcije, a prema prvim glasinama radi se o legendi talijanskog i svjetskog nogometa - Fabiju Cannavaru.

Predsjednik je odlučio da je vrijeme za promjene nakon razočaravajućeg remija Lige prvaka (1:1) s Union Berlinom sredinom tjedna te nakon spomenutog poraza od 17. momčadi Serie A.

Garcia je iznenađujuće iz udarne momčadi izbacio Kviču Kvaratskheliju, Piotra Zielinskog i Natana, prebacivši se na formaciju 4-2-3-1 s Giovannijem Simeoneom uz podršku Giacoma Raspadorija.

Nije to baš dobro funkcioniralo jer se već u prvome poluvremenu vidjelo da nešto ne štima pa se francuski stručnjak brže-bolje vratio na 4-3-3 od 55. minute. Čak ni time nije uspio optimizirati igru, što je kaznio Viktor Kovalenko pogotkom u sudačkoj nadoknadi.

Prema Football Italia, predsjednik De Laurentiis u nedjelju je još jednom otišao u svlačionicu na poluvremenu, a već je bio učinio isto u nekoliko nedavnih utakmica, uključujući i spomenuti susret s Union Berlinom.

De Laurentiis je potom objavio silenzio stampa (odluka da se novinama privremeno uskrate informacije, op. a.) te je zabilježeno da je u nedjelju na tribinama sjedio pored braće Fabija i Paola Cannavara.

Cannavaro je rođeni Napolitanac, proizvod Napolijeve akademije koji je ostvario zavidnu karijeru, osvojivši 2006. s Italijom naslov svjetskog prvaka, kao i Zlatnu loptu.

Fabio je u veljači 2023. raskinuo suradnju s Beneventom (tada Serie B, od ove sezone Serie C), gdje mu je Paolo radio kao pomoćnik.

Tagovi: Igor Tudor, Napoli
Engleski mediji puni hvale za Kovačića
POHVALE
LONDON - Mateo Kovačić postigao je krasan pogodak u pobjedi Manchester Cityja na gostovanju kod Luton Town u FA kupu.
Marić: Ovo je nezapamćeni pritisak na suce
REPOVI
ZAGREB - Bruno Marić je ispred Komisije nogometnih sudaca održao press konferenciju i objasnio curenje audiosnimki iz VAR sobe na utakmici Hajduka i Varaždina.
Cleveland tricom u zadnjoj sekundi pobijedio Dallas
CLEVELAND - Košarkaši Dallasa noćas su na gostovanju u Clevelandu izgubili sa 119:121. Utakmicu je tricom uz posljednji zvižduk sirene odlučio Max Strus koji je domaćinu donio 38. pobjedu za drugo mjesto na Istoku.
Hajduk objavio odgovor kojeg je dobio od HNS-a
ODGOVOR
ZAGREB - Hajduk je jučer u izvanrednim vijestima u 15 sati na svojoj platformi Hajduk Digital TV objavio cjelovite snimke komunikacije VAR sobe i glavnog suca utakmice u Varaždinu (1:1).
Haaland naručio automobil vrijedan tri milijuna eura
ENORMNO
MANCHESTER - Norveški napadač Erling Haaland svojoj će kolekciji automobila dodati Mercedesov ekskluzivni luksuzni sportski automobil AMG one koji košta oko 3 milijuna eura.