Samo je Ronaldo u ovoj kategoriji ispred Modrića

ZANIMLJIVO
Objavljeno: 23.11.2023 / 22:39

ZAGREB - Predvodio je Luka Modrić hrvatsku nogometnu reprezentaciju i u ovim kvalifikacijama za EURO 2024. godine, a uspio je kapetan 'vatrenih' porušiti i neke rekorde

Tom je pobjedom Modrić na 'vječnoj listi' najuspješnijih nogometaša preskočio legendarnog Ryana Giggsa i Sergija Busquetsa koji imaju po 609 pobjeda u karijeri.

Sada je Modrić na listi svih nogometaša u povijesti s najviše pobjeda na 11. mjestu. Najviše pobjeda u povijesti ima Portugalac Cristiano Ronaldo, njih čak 789.

No, nije se Modrić tu zaustavio. Kapetan 'vatrenih' je postao drugi nogometaš s najviše utakmica u kvalifikacijama za EURO i na Europskim prvenstvima - ima ih 59. Deset više od njega ima samo Cristiano Ronaldo. Iza Modrića je s 58 utakmica legendarni Gigi Buffon, 51 ima Frick, dok okruglih 50 ima Petr Čech.Uz to je Modrić i na najboljem putu da u još jednoj statističkoj kategoriji 'preskoči' Gigija Buffona i to po odigranim minutama. I tu je Cristiano Ronaldo nedodirljiv s 5887 minuta u igri, iza njega je Buffon koji je stao na 5252 minuta, dok Luka Modrić do sada ima 5102 minute i ako ga zdravlje posluži sigurno će biti ispred legendarnog Gigija.

Tagovi: RONALDO, MODRIĆ, MESSI
Dinamo golom Vidovića zasjeo na prvo mjesto
HNL
VARAŽDIN - Dinamo je u susretu 32. kola SuperSport HNL-a pobijedio Varaždin u gostima 1:0 fantastičnim golom Gabriela Vidovića u 46. minuti. Dinamo je imao još četiri velike šanse, koje nije realizirao, ali ga Varaždin nije kaznio.
Njemački klubovi dobit će 80 milijuna eura manje od prihoda od medijskih prava
KAŠNJENJE
BERLIN - Usred spora oko prava emitiranja Bundeslige sa servisom za streaming DAZN, Njemačka nogometna liga (DFL) objavila je da će 36 profesionalnih klubova dobiti manje novca od planiranog od prihoda od medijskih prava.
Obradović ostaje na klupi Partizana
BEOGRAD - Legendarni trener produljio je ugovor sa srpskim klubom.
Ancelotti: Modrićevo stanje je spektakularno!
ODUŠEVLJENJE

SAN SEBASTIAN - Real Madrid upisao je novu pobjedu, ovog puta u Baskiji.
Dallas s Dončićem i čvrstom obranom do vodstva protiv LA Clippersa
DALLAS - Dallas Mavericksi su svladali Los Angeles Clipperse sa 101-90 u trećoj utakmici uvodnog kola doigravanja Sjevernoameričke lige NBA lige i poveli 2-1.