Roland Garros: Kraj za Mektića i Pavića

Objavljeno: 28.05.2022 / 13:55
PARIZ - Hrvatski teniski par Nikola Mektić i Mate Pavić zaustavljeni su u subotu u osmini finala Roland Garrosa nakon što je sa 6-7(%), 7-6(3), 7-6( od njih bolja bila indijsko-nizozemska kombinacija Rohan Bopanna i Metwe Middelkoop.

U meču koji je trajao nešto više od dva i pol sata, sva su tri seta odlučena kroz tie break. Ni u prvom setu ni u drugom setu ni jedan par nije izgubio svoj servis tako da su oba otišla u tie break, a prvog su dobili Mektić i Pavić, dok je drugi pripao Bopanni i Middelkoopu.

Treći set je dobro počeo za hrvatski par, odmah na početku su uzeli servis suparnicima i imali prednost do pred kraja seta kada su Indijac i Nizozemac vratili servis i izjednačili na 5-5. Na kraju je i taj set otišao u tie break i opet su bolji bili Bopanna i Middelkoop.

Od hrvatskih predstavnika danas kasnije u paru nastupa i Ivan Dodig koji će zajedno sa svojim partnerom Austinom Krajicekom pokušati doći do četvrtfinala protiv Thanasija Kokkinasa i Alexandera Bublika. U pojedinačnoj konkurenciji Marin Čilić igra protiv Francuza Gillesa Simona.

Tagovi: Nikola Mektić, Mate Pavić, Roland Garros
Prosinečki ima dvije ponude iz susjedstva
PONUDE
ZAGREB - Početkom srpnja ove godine Robert Prosinečki je napustio klupu ljubljanske Olimpije i od tada je bez posla.
Nizozemci preko SAD-a do četvrtfinala
OSMINA FINALA
DOHA - Nogometaši Nizozemske prvi su četvrtfinalisti svjetskog prvenstva, kojem je domaćin Katar, nakon 3-1 (2-0) pobjede protiv reprezentacije SAD-a.
Tri hrvatska reprezentativca propustila trening uoči osmine finala SP-a
PROBLEMI
DOHA - Momčad izbornika Zlatka Dalića odrađuje posljednje treninge te im slijede analize Japana, o čemu su na konferenciji za medije govorili Lovro Majer i Josip Juranović.
Šariću prvi start ove sezone, Phoenix poražen od Houstona
PHOENIX - Hrvatski reprezentativac Dario Šarić pojavio se u početnoj petorci Phoenixa prvi put nakon više od 18 mjeseci te je u iznenađujućem domaćem porazu 121-122 od Houstona ubacio tri koša uz četiri skoka i dvije asistencije i dvije blokade.
Hrvatska i četvrti susret u crveno-bijelom dresu
DRESOVI
DOHA - Hrvatska nogometna reprezentacija će i četvrti susret na Svjetskom prvenstvu u Katru igrati u svom prvom dresu sa crveno-bijelim kvadratićima.