Prižmić osvojio juniorski Roland Garros

Objavljeno: 10.06.2023 / 14:54
Autor: SEEbiz / index.hr
PARIZ - Hrvatski tenisač Dino Prižmić juniorski je pobjednik Roland Garrosa. Treći nositelj u finalu je pobijedio Bolivijca Juana Carlosa Angela Pradu sa 6:1, 6:4.

Prižmić je šesti Hrvat u pojedinačnoj muškoj juniorskoj konkurenciji koji igrao finale na nekom Grand Slam turniru te četvrti koji je osvojio naslov. Ivan Ljubičić je 1996. izgubio u finalu Wimbledona, a Mario Ančić je četiri godine kasnije izgubio u finalu Australian Opena i Wimbledona. Marin Čilić je 2005. osvojio Roland Garros, Borna Ćorić 2013. US Open, a prošle godine je Mili Poljičak bio najbolji na Wimbledonu.

Prižmić je na cijelom turniru izgubio samo jedan set. U osmini finala Čeh Maxim Mrva je dobio prvi set sa 6:4, a nakon toga je 17-godišnji Splićanin naredna dva uzeo sa 6:1 i 6:0.

U finalu je Prižmić sjajno krenuo protiv osmog nositelja. Odmah je poveo s 3:0 i nakon toga napravio još jedan break kojim je osigurao vodstvo u setovima. U drugom setu Prižmić je stigao do breaka kod 2:2 i nakon toga. U cijelom meču bolivijski tenisač je imao samo dvije prilike za break budući da je Prižmić blistao na servisu (četiri asa i 87 posto poena osvojenih na prvi servis).

Tagovi: Dino Prižmić, Roland Garros
Terzić napustio Borussiu Dortmund
ODLAZAK
DORTMUND - Edin Terzić (41) više nije trener Borussije Dortmund. Trener hrvatskih korijena povlači se s mjesta prvog trenera momčadi nakon dvije godine. Terzić je sam zatražio raskid ugovora, a Borussia je pristala na taj zahtjev.
Gvardiol: Moramo kontrolirati loptu
PORUKE
ZAGREB - Joško Gvardiol rekao je u srijedu za internetsku stranicu UEFA-e kako Hrvatska u utakmicama skupine B na Euru protiv Španjolske, Italije i Albanije treba imati loptu u svom posjedu i preuzeti inicijativu.
Zekić preuzeo Sarajevo
ANGAŽMAN
SARAJEVO - Hrvatski nogometni stručnjak Zoran Zekić kasno sinoć je imenovan kao novi trener FK Sarajevo gdje će naslijediti Simona Rožmana.
AC Milan ima novog trenera
MILANO - Sa sedmerostrukim prvakom Evrope Milanom potpisao je trogodišnji ugovor.
Noćas napadnut glavni skaut NK Osijeka
NAPAD
OSIJEK - Glavni skaut NK Osijeka Jamie Freeman napadnut je u noći sa srijede na četvrtak oko 1:30.