Pašalić se vratio pogotkom, Atalanta izgubila

SERIE A
Objavljeno: 31.01.2021 / 17:32
ATALANTA - Hrvatski reprezentativni veznjak Mario Pašalić povratak na travnjak nakon dužeg izbivanja zbog ozljede obilježio je pogotkom, no Atalanta je izgubila na svom terenu od Lazija sa 1-3 (0-1) u susretu 20. kola talijanskog nogometnog prvenstva.

Pašalić, koji je u igru ušao u 54. minuti, u 79. je minuti najbolje reagirao na loptu koja se odbila od vratnice nakon udarca Muriela i tako smanjio zaostatka svoje momčadi na 1-2. Pokazalo se kako to ipak nije bilo dovoljno za pozitivan rezultat sastava iz Bergama.

Lazio je poveo u samom otvaranju utakmice, Crnogorac Marušić sjajnim je udarcem sa više od 20 metara već u 3. minuti svladao Gollinija. Na 2-0 početjom nastavka povisio je Correa nakon što ga je asistencijom glavom u šansu gurnuo Immobile, da bi konačni rezultat postavio Muriqi iz protunapada u 82. minuti.

Lazio je ovim rezultatom preskočio Atalantu na ljestvici, sada je peti sa 37 bodova, jednim više od šeste Atalante.

Milan Badelj odigrao je čitav susret, dok je Marko Pjaca sudjelovao od 61. minute u 3-0 (2-0) gostujućoj pobjedi Genoe kod Crotonea. Dvostruki strijelac za Genou bio je Destro (24, 50), a jedan je gol dodao Czyborra (29).

Genoa je sada 14. na ljestvici sa 21 bodom, dok je Crotone ostao na dnu sa 12.

Cagliari je bio nadomak važne pobjede protiv Sassuola, poveo je golom Joaoa Pedra (75), no u četvrtoj minuti sudačke nadoknade poravnao je Boga (90+4). Cagliari je tako ostao u zoni ispadanja, 18. sa 15 bodova, koliko ima i 17. Torino, dok je Sassuolo osmi sa 31 bodom.

Ranije u nedjelju je Udinese sa 1-0 (0-0) slavio u gostima kod Spezie, a jedini pogodak na utakmici postigao je Rodrigo De Paul u 52. minuti s bijele točke. Mladi hrvatski stoper Martin Erlić odigrao je čitav susret za Speziju.

Udinese je na 13. mjestu na ljestvici sa 21 bodom, dok je Spezia na 16. sa 18 bodova.

Na vrhu je Milan sa 46 bodova, dva manje ima drugi Inter.

Tagovi: Mario Pašalić, Atalanta, Vedat Muriqi, Adam Marušić, Marko Pjaca, Lazio
Navijači Bayerna pokrenuli peticiju sa zahtjevom da Tuchel ostane trener
PETICIJA
MUNCHEN - Navijači minhenskog Bayerna pokrenuli su peticiju tražeći od šefova kluba da zadrže Thomasa Tuchela na mjestu trenera i sljedeće sezone.
Olmo sve bliže povratku u matični klub
LEIPZIG - Dani Olmo bi u ljetnom prijelaznom roku mogao napraviti transfer karijere.
Ten Hag suočen sa smanjenjem plaće
MANCHESTER - Trener Manchester Uniteda Erik Ten Hag suočava se sa smanjenjem plaće ukoliko 'preživi' na Old Traffordu.
Jokić predvodio Denver za 3-0 protiv Lakersa
LOS ANGELES - Nikola Jokić predvodio je aktualne NBA prvake Denver Nuggetse do pobjede kod LA Lakersa 112:105 za vodstvo 3:0 u seriji u prvom krugu play-offa na Zapadu. Jokićevi Nuggetsi tako su postali prva momčad koja je LeBronu nanijela 11 poraza zaredom.