Njemačka: Asistencija Kramarića, Haaland se vratio pogotkom

BUNDESLIGA
Objavljeno: 27.11.2021 / 18:49
BERLIN - Hrvatski nogometni reprezentativac Andrej Kramarić bio je asistent za posljendji pogodak Hoffenheima u 6-3 (2-1) gostujućoj pobjedi kod posljednjeg Greuther Fuertha u susretu 13. kola njemačkog prvenstva.

Kramarić je u igru ušao u 57. minuti kod rezultata 2-2, a niti 10 minuta potom rezultat je već bio 5-2 u korist njegova sastava. Ipak, naš reprezentativac je asistenciju upisao u 80. minuti kada je proigrao junaka utakmice Beboua koji je lobao domaćeg vratara za svoj treći pogodak na utakmici i konačnih 6-3.

Bebou je prethodno zabijao u 32. i 62. minuti, a golove za Hoffenheim još su postizali Rutter u 40. i 58. minuti te Mayerhoefer koji je postigao autogol u 66. Za domaće su strijelci bili Leweling u 22., Tillman u 46. i Hrgota u 68. minuti.

Hoffenheim je ovom pobjedom stigao na peto mjesto sa 20 bodova, dok je Fuerth uvjerljivo zadnji sa samo jednim bodom.

Borussia iz Dortmunda barem nakratko je preuzela vrh Bundeslige zahvaljujući 3-1 (1-1) gostujućoj pobjedi protiv Wolfsburga, a u toj utakmici na teren se nakon 39 dana izbivanja zbog ozljede vratio i njezin najbolji igrač Haaland. Wolfsburg je poveo pogotkom Weghosrta u 2. minuti, do poluvremena je poravnao Can u 35. iz kaznenog udarca, dok je Borussiju u vodstvo doveo Malen u 55. minuti. Haaland je u igru ušao u 73. minuti, a samo osam minuta potom je pogodio za potvrdu pobjede "žuto-crnih".

Marin Pongračić ostao je na klupi Borussije protiv svoje bivše momčadi.

Vodeća Borussia sada ima 30 bodova, dva više od drugog Bayerna koji od 18.30 sati igra protiv Arminije. Wolfsburg je sedmi sa 20 bodova.

Tagovi: Andrej Kramarić, Erling Haaland, Borussia Dortmund
Navijači Bayerna pokrenuli peticiju sa zahtjevom da Tuchel ostane trener
PETICIJA
MUNCHEN - Navijači minhenskog Bayerna pokrenuli su peticiju tražeći od šefova kluba da zadrže Thomasa Tuchela na mjestu trenera i sljedeće sezone.
Olmo sve bliže povratku u matični klub
LEIPZIG - Dani Olmo bi u ljetnom prijelaznom roku mogao napraviti transfer karijere.
Ten Hag suočen sa smanjenjem plaće
MANCHESTER - Trener Manchester Uniteda Erik Ten Hag suočava se sa smanjenjem plaće ukoliko 'preživi' na Old Traffordu.
Jokić predvodio Denver za 3-0 protiv Lakersa
LOS ANGELES - Nikola Jokić predvodio je aktualne NBA prvake Denver Nuggetse do pobjede kod LA Lakersa 112:105 za vodstvo 3:0 u seriji u prvom krugu play-offa na Zapadu. Jokićevi Nuggetsi tako su postali prva momčad koja je LeBronu nanijela 11 poraza zaredom.