Nagelsmann kandidat za klupu Bayerna

Objavljeno: 30.03.2024 / 18:51
Autor: SEEbiz / DPA
MUNCHEN - Njemački izbornik Julian Nagelsmann kandidat je u svom bivšem klubu Bayern Münchenu da od ljeta zamijeni Thomasa Tuchela, izvijestio je u subotu list Bild.

Prema Bildu, član Bayernovog odbora za sport Max Eberl već je imao početne razgovore s Nagelsmannom o mogućem povratku u njemačke rekordne prvake.

Sadašnjeg njemačkog izbornika Bayern je otpustio u ožujku 2023. godine, a zamijenio ga je Tuchel, koji je već najavio da će se razići s klubom nakon završetka sezone.

Trener Bayer Leverkusena Xabi Alonso bio je Bayernov omiljeni kandidat, ali je u petak najavio da će ostati u Leverkusenu i sljedeće sezone.

Nagelsmann, u međuvremenu, ima ugovor za trenera Njemačke do Eura 2024. na domaćem terenu od 14. lipnja do 14. srpnja. Nije jasno hoće li Njemački nogometni savez (DFB) produljiti njegov ugovor, ali tijelo mu je otvoreno ponuditi novi ugovor .

Nagelsmann je započeo posao u reprezentaciji pobjedom protiv Sjedinjenih Država i remijem s Meksikom prije nego što je 2023. završio s dva uzastopna poraza od Turske i Austrije.

Međutim, ovaj je mjesec vodio momčad do pobjeda protiv Francuske i Nizozemske.

Tagovi: Nagelsmann, Bayern, tuchel, xabi
Evo koji će europski sudac suditi derbi između Rijeke i Dinama
SUDAC
RIJEKA - U derbiju 33. kola SuperSport HNL-a na Rujevici u nedjelju od 19:30 sastaju se Rijeka i Dinamo. Ogroman je ulog jer bi izravni dvoboj dva vodeća kluba lige mogao odlučiti o prvaku.
Majer u drugom planu, razmišlja o transferu
WOLFSBURG - Lovro Majer drugu utakmicu zaredom nije odigrao ni minutu za Wolfsburg, koji je u subotu svladao Freiburg 2:1 u gostima u 31. kolu Bundeslige.
Murray završio sezonu Lakersa košem četiri sekunde prije kraja
DENVER - Denver Nuggetsi dokrajčili su LA Lakerse u petoj utakmici prvoga kruga i izborili plasman u polufinale Zapada.
Gvardiol nominiran za igrača mjeseca u Cityju
SJAJNE IGRE
MANCHESTER - Manchester je za vikend na gostovanju pobijedio Nottingham Forest 2:0 u 35. kolu Premier lige. Vodeći pogodak mančesterske momčadi u 32. minuti postigao je Joško Gvardiol.
Sopić: I dalje imamo sve u svojim rukama
PORUKE
RIJEKA - Rijeka je u 32. kolu SuperSport HNL-a gostovala kod Lokomotive u Kranjčevićevoj i kiksala u borbi za naslov prvaka.