Nadal u polufinalu Roland Garrosa

Objavljeno: 09.06.2021 / 20:49
PARIZ - Kralj zemljanih terena Rafael Nadal, koji je 13. puta osvojio Roland Garros, plasirao se u polufinale pariškog Grand Slam turnira nakon što je u srijedu u četvrtfinalu svladao Argentinca Diega Schwartzmana sa 6-3, 4-6, 6-4, 6-0 u meču koji trajao dva sata i 48 minuta.

Schwartzman se može utješiti time što je prekinuo Nadalov niz od 36 uzastopnih setova dobijenih na Roland Garrosu. U polufinalu Nadal će igrati protiv pobjednika susreta u kojem se sastaju prvi tenisač svijeta Novak Đoković i Talijan Matteo Berrettini.

Tagovi: Rafael Nadal, Roland Garros
Španjolska i Švedska odigrali bez pogodaka
BEZ GOLOVA
SEVILLA - U susretu 1. kola E skupine Europskog nogometnog prvenstva reprezentacije Španjolske i Švedske su u Sevilli odigrale bez pogodaka.
Slovačka iznenadila Poljsku, a Lewandowski nevidljiv
IZNENAĐENJE
SANKT PETERBURG - U susretu 1. kola E skupine Europskog nogometnog prvenstva Slovačka je u ponedjeljak u Sankt Peterburgu pobijedila Poljsku sa 2-1 (1-0). Slovaci su poveli u 18. minuti autogolom golmana Wojciecha Szczesnyja. Poljska je izjednačila u 46. minuti pogotkom Karola Linettyja, a u 69. minuti Milan Škriniar zabio je za konačnih 2-1.
ATP Halle: Federer se vratio pobjedom
HALLE - Švicarski tenisač Roger Federer, koji je prije tjedan dana bez borbe predao Talijanu Berretiniju susret osmine finale Roland Garrosa, vratio se na teren, te je u ponedjeljak u 1. kolu turnira na travi u njemačkom Halleu svladao 27-godišnjeg Bjelorusa Ilju Ivašku (ATP-90) sa 7-6 (4), 7-5 u meču koji je trajao sat i 36 minuta.
Češka pobijedila Škotsku, sjajna utakmica Schicka
POBJEDA
GLASGOW - Češka reprezentacija pobijedila je Škotsku 2:0 u utakmici prvog kruga skupine D na Europskom prvenstvu, pa s dobrom atmosferom i pobjedničkim zanosom u svojim redovima dočekuje utakmicu protiv Hrvatske koja je na rasporedu u petak s početkom u 18 sati.