Miami poveo 2-1, briljirao Bam Adebayo

Objavljeno: 22.05.2022 / 07:56
BOSTON - Košarkaši Miami Heata poveli su sa 2-1 u pobjedama protiv Boston Celticsa u finalu doigravanja Istočne konferencije NBA lige svladavši ih na njihomom parketu sa 109-103 u trećoj utakmici.

Miami je vodio tijekom čitavog susreta, ali žilavi domaćin je uz pomoć publike stigao nadomak preokreta kojega na kraju ipak nije mogao i kompletirati. Gosti s Floride odlično su otvorili utakmicu, poveli sa 16-4, početkom druge četvrtine imali i najveću prednost od 26 razlike (46-20) te bili u potpunoj kontroli utakmice sve do dvije minue prije odlaska na odmor kada je bilo 62-37.

No, Boston je zatvorio prvo poluvrijeme serijom 10-0 kojom se primaknuo na 62-47, da bi u nastavku i dalje "grickao" prednost Miamija sve do 2:40 minuta prije isteka vremena kada je Jaylen Brown pogodio tricu za 93-92. U sljedećem napadu tricom za Miami odgovorio je Max Strus, potom je precizan bio i Bam Adebayo, a nakon što je i P.J. Tucker osvojenu loptu oplodio s dva pogođena slobodna bacanja, Miami se na minutu prije kraja odvojio na komfornih 100-92 što je uspio i sačuvati.

Adebayo je predvodio Miami do ove važne pobjede sa 31 košem, 10 skokova i 6 asistencija, Strus je dodao 16 ubačaja, dok su kod Celticsa najbolji bili Brown sa 40 poena i 9 skokova te Al Horford sa 20 pogodaka i 14 skokova.

Četvrta utakmica igrat će se također u Bostonu u noći s ponedjeljka na utorak, a plasman u veliki finale izborit će momčad koja prva ostvari četiri pobjede.

Tagovi: Miami Heat, Bam Adebayo. Jaylen Brown, Jimmy Butler, Boston Celtics
Southgate: I dalje sam pravi čovjek za mjesto izbornika
U LOŠEM NIZU
LONDON - Moj odlazak ne bi donio ništa dobroga engleskoj nogometnoj reprezentaciji, uvjeren je sadašnji izbornik Gareth Southgate premda mnogi otočki mediji opet prizivaju njegovu smjenu.
Sinkovići: Ovo će nam biti motivacija, vratit ćemo se još jači
PODBAČAJ
RAČICE - Braća Valent i Martin Sinković završili su nastup na Svjetskom prvenstvu u Račicama na četvrtom mjestu i tako ostali bez 20. odličja s najvećih veslačkih natjecanja, ali su poručili da će im to biti motivacija da se sljedeće godine vrate još jači.
Kruno Simon novo pojačanje Cedevite Junior
ZAGREB - Jedan od najboljih hrvatskih košarkaša i dvostruki prvak Europe, Krunoslav Simon, pojačao je redove Cedevite Junior s kojom je potpisao ugovor na godinu dana, objavio je u nedjelju zagrebački košarkaški klub na svojim stranicama.