Liverpoolu tri boda iz Brightona

PREMIERSHIP
Objavljeno: 12.03.2022 / 15:47
BRIGHTON - Nogometaši Liverpoola približili su se vodećem Manchester Cityju na samo tri boda zaostatka gostujućom pobjedom protiv Brighton and Hove Albiona u susretu 29. kola engleskog prvenstva.

Domaći su bili bolji suparnik u prvih 15-ak minuta susreta, ali to nisu znali materijalizirati, da bi se ključni trenutak susreta dogodio u 19. minuti. Matip je uputio dugu loptu prema Lusi Diazu koji je izbjegao zaleđe, a zatim i iskoristio pogrešnu procjenu domaćeg vratara Sancheza koji je ostao u "ničijoj zemlji" te glavom s ruba kaznenog prostora poslao loptu u mrežu. Potom je Sanchez i pogodio nekontrolirano nogom Diaza u prsa te je trebao biti i isključen no sudac Dean ga je ipak "poštedio".

Liverpool je pobjedu potvrdio u nastavku. Nakon što je Bissouma nespretno rukom zaustavio udarac Manea, Dean je pokazao na bijelu točku, a siguran izvođač u 61. minuti bio je Salah.

Drugi Liverpool sada ima 66 bodova, tri manje od Manchester Cityja koji će u ponedjeljak gostovati kod Crystal Palacea, dok je Brighton 13. sa 33 boda.

Tagovi: Liverpool, Brighton, Mohamed Salah
Xavi će dobiti otkaz zbog verbalnog delikta?!
ISTINA BOLI
BARCELONA - Zbog onoga što je trener Xavi rekao na presici prije nebitne prvenstvene utakmice s odavno ispalom Almerijom, u klubu je, prema pisanju Marce, "krenuo tsunami", a As je daleko konkretniji te piše da je bijesni predsjednik Joan Laporta naložio sportskom direktoru Decu da počne potragu za novim trenerom.
Minnesota razbila Denver i odvela seriju u sedmu utakmicu
MINNEAPOLIS - Uzbudljiva serija polufinala play-offa Zapadne konferencije između Minnesote i Denvera bit će odlučena u sedmoj utakmici nakon što su sinoć Timbervolwesi izjednačili na 3-3 u pobjedama.
Sjajne vijesti za Dinamo na putu do Lige prvaka
POKLOPILO SE
ZAGREB - Sjajne vijesti za Dinamo stižu iz Danske. Naime, jedan od uvjeta koji se mora poklopiti da Dinamo u kvalifikacije Lige prvaka krene iz posljednjeg, četvrtog pretkola jest da Kopenhagen ne bude prvak Danske.
Salihamidžić postaje sportski direktor HSV-a?