Liverpool nanio Unitedu najteži poraz u povijesti

RAZBIJANJE
Objavljeno: 05.03.2023 / 20:17
Autor: SEEbiz / index.hr
LIVERPOOL - Nogometaši Liverpoola je pobijedio Manchester United 7:0 u derbiju 26. kola engleske Premier lige na Anfieldu.

Po dva pogotka zabili su Darwin Nunez, Cody Gakpo i Mo Salah te jedan Firmino u utakmici u kojoj se samo jedna momčad pojavila na terenu. Domaćini su stigli u vodstvo u 43. minuti pogotkom Codyja Gakpa. Robertson ga je pronašao na lijevom krilu, a Gakpo je ušao u sredinu i pogodio za 1:0.

Liverpoolovo je vodstvo pogotkom u 47. minuti povećao Darwin Nunez, koji je glavom pogodio na asistenciju Harveyja Elliotta. Gakpo je u 50. minuti zabio i za 3:0. Nizozemac je gurnuo Salaha na desnoj strani u kontru, a Egipćanin mu je vratio loptu u peterac, odakle je iz jako teškog kuta pogodio za 3:0.

Salah je nastavio golijadu pogotkom u 66. minuti za 4:0. Lopta je do njega stigla nakon odbijanca. Imao je sreće i odbila mu se točno na volej te je isprve desnom nogom neobranjivo pogodio za povećanje vodstva Liverpoola. Darwin Nunez zabio je svoj drugi pogodak u 76. minuti, ponovo glavom. Henderson je centrirao, a Urugvajac bio u najboljoj poziciji i pogodio za ogromnih 5:0.

No nije tu bio kraj. Salah je zabio još jedan gol u 83. minuti za 6:0. Zabio je iz blizine, nakon nespretne reakcije gostujuće obrane. Priču je zaključio Firmino pogotkom za 7:0 i izjednačenje najtežeg poraza Uniteda u povijesti.

Identičnim rezultatom izgubio je Manchester u prvenstvenoj utakmici protiv Wolverhamptona davne 1931. godine. Ovom je pobjedom Liverpool stigao na peto mjesto s 42 boda, dok je United na trećem s 49.

Tagovi: Liverpool, Manchester United, Darwin Nunez, Cody Gakpo, Mohamed Salah, Bobby Firmin
Ancelotti: Modrićevo stanje je spektakularno!
ODUŠEVLJENJE

SAN SEBASTIAN - Real Madrid upisao je novu pobjedu, ovog puta u Baskiji.
Dallas s Dončićem i čvrstom obranom do vodstva protiv LA Clippersa
DALLAS - Dallas Mavericksi su svladali Los Angeles Clipperse sa 101-90 u trećoj utakmici uvodnog kola doigravanja Sjevernoameričke lige NBA lige i poveli 2-1.
Britanski mediji: Arne Slot novi trener Liverpoola
LONDON - Prema izvješćima nekoliko britanskih medija, engleski prvoligaš Liverpool dogovorio je s nizozemskim prvoligašem Feyenoordom transfer trenera Arnea Slota koji će tako naslijediti Jürgena Kloppa na mjestu glavnog stratega Redsa.
Navijači Bayerna pokrenuli peticiju sa zahtjevom da Tuchel ostane trener
PETICIJA
MUNCHEN - Navijači minhenskog Bayerna pokrenuli su peticiju tražeći od šefova kluba da zadrže Thomasa Tuchela na mjestu trenera i sljedeće sezone.