Leverkusen novi prvak Njemačke

BUNDESLIGA
Objavljeno: 14.04.2024 / 22:15
LEVERKUSEN - Momčad pod vodstvom Španjolca Xabija Alonsa je na potpuno ispunjenoj BayAreni povela u 25. minuti, kad je Nigerijac Victor Boniface realizirao kazneni udarac.

Domaća momčad je svoju nadmoć okrunila u 60. minuti, kad je mrežu zatresao švicarski reprezentativac Granit Xhaka i udvostručio Bayerovu prednost. U 68. minuti je svoj prvi pogodak za 3-0 postigao Florian Wirtz koji je ušao u drugom poluvremenu, a do kraja dvoboja je kompletirao ‘hat-trick‘ golovima u 83. i 90. minuti.

Bayer je 25. prvenstvenom pobjedom došao do 79 bodova i pet kola prije kraja sezone ima nedostižnih 16 bodova prednosti u odnosu na Bayern i Stuttgart koji će se u preostalih pet utakmica boriti za drugo mjesto, dok će još zanimljivija biti borba RB Leipziga (56) i Borussije Dortmund (56) za četvrto mjesto, posljednje koje vodi u Ligu prvaka.

Hrvatski reprezentativac Josip Stanišić, koji je uoči sezone došao u Leverkusen na posudbu iz Bayerna, ovu je utakmicu odgledao s klupe za pričuvne igrače, ali je dao svoj puni doprinos na trofejnom putu momčadi koja je do sada bila poznata kao gubitnička, a po završetku utakmice, u svlačionici bio je prvi koji je trenera Alonsa ‘počastio‘ pivom.

Tagovi: Leverkusen, ALONSO, WIRTZ, STANIŠIĆ
Evo koji će europski sudac suditi derbi između Rijeke i Dinama
SUDAC
RIJEKA - U derbiju 33. kola SuperSport HNL-a na Rujevici u nedjelju od 19:30 sastaju se Rijeka i Dinamo. Ogroman je ulog jer bi izravni dvoboj dva vodeća kluba lige mogao odlučiti o prvaku.
Majer u drugom planu, razmišlja o transferu
PROBLEMI
WOLFSBURG - Lovro Majer drugu utakmicu zaredom nije odigrao ni minutu za Wolfsburg, koji je u subotu svladao Freiburg 2:1 u gostima u 31. kolu Bundeslige.
Murray završio sezonu Lakersa košem četiri sekunde prije kraja
DENVER - Denver Nuggetsi dokrajčili su LA Lakerse u petoj utakmici prvoga kruga i izborili plasman u polufinale Zapada.
Gvardiol nominiran za igrača mjeseca u Cityju
SJAJNE IGRE
MANCHESTER - Manchester je za vikend na gostovanju pobijedio Nottingham Forest 2:0 u 35. kolu Premier lige. Vodeći pogodak mančesterske momčadi u 32. minuti postigao je Joško Gvardiol.
Sopić: I dalje imamo sve u svojim rukama
PORUKE
RIJEKA - Rijeka je u 32. kolu SuperSport HNL-a gostovala kod Lokomotive u Kranjčevićevoj i kiksala u borbi za naslov prvaka.