Lakersi razbili Golden State, poveli 2-1 u seriji

Objavljeno: 07.05.2023 / 08:47
LOS ANGELES - Košarkaši Los Angeles Lakersa došli su u vodstvo od 2-1 protiv aktuelnog prvaka Golden Statea nakon što su ih sinoć pobijedili u svojoj dvorani rezultatom 127:97.

Iako meč nije počeo najbolje za Lakerse, s obzirom na to da je prvu četvrtu dobio Golden State rezultatom 30:23, LeBron i društvo su do poluvremena zaigrali sjajno i od sedam poena zaostatka došli do dvocifrene prednosti. Rezultat je na poluvremenu glasio 59:48 za Lakerse.

Da će doći do pobjede bilo je jasno nakon treće dionice, u kojoj su zadržali odličan ritam iz druge četvrtine i držali vodstvo između 15 i 20 poena razlike, da bi u posljednjoj samo dotukli Golden State i sasvim zasluženo došli do pobjede, druge u ovoj seriji.

Najefikasniji u pobjedničkoj ekipi bio je Davis, koji je ubacio 25 poena uz 13 skokova i tri asistencije, dok se u poraženoj ekipi istakao Curry, koji je ubacio 23 poena i pri tome upisao četiri skoka i tri asistencije.

LeBron James značajno je pomogao Davisu pa je za nešto više od 32 minute na parketu postigao 21 poen uz po osam skokova i asistencija. Naredni meč ovih timova igra se za dvije noći, a domaćin će opet biti Lakersi.

Tagovi: LA Lakers, Golden State Warriors, LeBron James, Anthony Davis
AC Milan blizu kupnje hit napadača
MILANO - Predstavnici Milana i Stuttgarta sastali su se danas kako bi razgovarali o transferu sjajnog napadača.
BBB poslali pravu poruku uoči druge utakmice finala
PORUKA
ZAGREB - Rijeka i Dinamo od 18 sati na Rujevici igraju uzvratnu utakmicu finala SuperSport hrvatskog Kupa, nakon što je prva utakmica na Maksimiru završena bez golova.
Šime Vrsaljko imenovan ambasadorom HNS-a
SURADNJA
ZAGREB - Predsjednik Hrvatskog nogometnog saveza Marijan Kustić dogovorio je suradnju sa Šimom Vrsaljkom te će proslavljeni reprezentativac postati ambasador Saveza, objavio je HNS.
Šunjić ostao bez ugovora, hoće li ga Dinamo vratiti?
PROBLEMI
ZAGREB - Birmingham je ispao iz Championshipa u League One. Odmah nakon toga engleski je klub otpustio nekoliko igrača, a među njima je i hrvatski veznjak Ivan Šunjić (27).
Boston poveo protiv Indiane pobjedom u produžetku
BOSTON - Košarkaši Boston Celticsa su u finalu istočne divizije sjevernoameričke NBA lige na domaćem terenu nakon produžetaka pobijedili Indiana Pacerse sa 133-128 i poveli 1-0 u pobjedama.