Kovačić ozlijeđen, Oršić i Ćaleta-Car ispali iz Premier lige

PREMIERSHIP
Objavljeno: 13.05.2023 / 20:01
LONDON - Chelsea nije uspio pobijediti pred svojim navijačima Nottingham Forest odigravši 2-2 na Stamford Bridgeu, a loša vijest za hrvatsku nogometnu reprezentaciju je ozljeda Matea Kovačića, zbog koje je u 43. minuti bio prisiljen napustiti travnjak.

Kovačić je u 41. minuti bez vidljivog kontakta sa suparnikom počeo šepati na desnu nogu, a potom je sjeo na travnjak i nakon ukazane pomoći odlučio izaći s terena.

U tom trenutku gosti su vodili sa 1-0 golom Awoniyija iz 13. minute. U drugom poluvremenu je Raheem Sterling postigao dva pogotka (51, 58) i doveo Chelsea u vodstvo, da bi konačnih 2-2 postavio ponovno Awoniyi u 62. minuti.

Southampton je prva momčad koja više ne može zadržati status premierligaša. "Sveci" su i matematički izgubili izglede subotnjim porazom 0-2 na domaćem terenu od Fulhama, za koji su golove postigli Carlos Vinicius (48) i Aleksandar Mitrović (72).

Mislav Oršić i Duje Ćaleta-Car nisu sudjelovali u ovom porazu kojim se Southampton preselio među drugoligaše.

Dva kola prije kraja Southampton ima 24 boda, osam manje od Evertona koji trenutačno drži spasonosnu 17. poziciju.

Veliki korak prema plasmanu u Ligu prvaka napravio je Mancester United koji je na Old Traffordu svladao Wolverhampton sa 2-0. Strijelci za 20. pobjedu Uniteda u ovoj sezoni Premier lige bili su Martial (32) i Garnacho (90+4).

Manchester United ima 66 bodova, isto koliko i trećeplasirani Newcastle United koji je u subotu odigrao 2-2 na gostovanju u Leedsu. Petoplasirani Liverpool ima 62 boda, a Tottenham je ostao na 57 bodova nakon poraza 2-1 u Birminghamu.

Aston Villa je vodila 2-0 golovima Ramseyja (8) i Douglasa Luiza (72), a Harry Kane je uspio samo ublažiti poraz u 90. minuti iz kaznenog udarca.

Ivan Perišić je ušao u igru u 90. minuti, ali nije uspio utjecati na konačan rezultat.

Aston Villa se bodovno izjednačila s Tottenhamom i došla na sedmo mjesto koje vodi u kvalifikacije za Konferencijsku ligu.

Tagovi: Mateo Kovačić, Mislav Oršić, Duje Ćaleta-Car, Southampton
Dallas s Dončićem i čvrstom obranom do vodstva protiv LA Clippersa
DALLAS - Dallas Mavericksi su svladali Los Angeles Clipperse sa 101-90 u trećoj utakmici uvodnog kola doigravanja Sjevernoameričke lige NBA lige i poveli 2-1.
Britanski mediji: Arne Slot novi trener Liverpoola
LONDON - Prema izvješćima nekoliko britanskih medija, engleski prvoligaš Liverpool dogovorio je s nizozemskim prvoligašem Feyenoordom transfer trenera Arnea Slota koji će tako naslijediti Jürgena Kloppa na mjestu glavnog stratega Redsa.
Navijači Bayerna pokrenuli peticiju sa zahtjevom da Tuchel ostane trener
PETICIJA
MUNCHEN - Navijači minhenskog Bayerna pokrenuli su peticiju tražeći od šefova kluba da zadrže Thomasa Tuchela na mjestu trenera i sljedeće sezone.