Kovačić lijepim golom pogurao City u finale klupskog SP-a

VAŽAN GOL
Objavljeno: 19.12.2023 / 21:14
ZAGREB - Manchseter City je pobijedio 3:0 japansku Urawu Reds u polufinalu FIFA-inog Svjetskog klupskog prvenstva. Aktualni europski prvak poveo je autogolom Mariusa Hoibraatena u prvoj minuti sudačke nadoknade prvog poluvremena.

U drugo poluvrijeme City je krenuo novim golom. U 52. minuti Mateo Kovačić zabio je svoj prvi gol za klub iz Manchestera.

Hrvatski reprezentativni veznjak pobjegao je obrani Japanaca. Iskoristio je asistenciju Kylea Walkera te na kraju bez problema realizirao veliku šansu. City je sedam minuta kasnije povisio na 3:0 golom Bernarda Silve i tako došao nadomak plasmana u finale natjecanja u kojem je veliki favorit.

Drugi finalist Svjetskog klupskog prvenstva je brazilski Fluminense. Finale se igra u petak 22. prosinca od 19 sati na King Abdullah Sports City stadionu u Saudijskoj Arabiji. Kovačić je u City stigao iz Chelseaja minulog ljeta za 29.1 milijun eura. Ovo mu je prvi gol u 19. nastupu u svim natjecanjima, a dosad je odigrao 1140 minuta.

Tagovi: KOVAČIĆ, CITY
Njemačka prva osigurala prolazak u drugi krug
SKUPINA A
BERLIN - Njemačka reprezentacija pobijedila je 2:0 Mađarsku u drugom kolu skupine A Europskog prvenstva.
Dalić: Bespotrebno smo se povlačili na kraju
IZBORNIK
HAMBURG - Hrvatska je u 2. kolu Eura odigrala samo 2:2 protiv Albanije. 'Vatreni' su još jednom razočarali i podbacili, a evo kako je utakmicu komentirao hrvatski izbornik Zlatko Dalić.
Albanija šokirala Hrvatsku golom u 95. minuti
ŠOK
HAMBURG - Hrvatska je remizirala s Albanijom 2:2 u drugom kolu Europskog prvenstva. Albanci su nakon jako lošeg prvog dijela Hrvatske vodili 1:0, a momčad Zlatka Dalića u drugom poluvremenu preokrenula rezultat u razmaku od dvije minute.
Hajduk i Osijek doznali protivnike
PRETKOLO
ZAGREB - Talijanski treneri Gennaro Gattuso i Federico Coppitelli doznali su tko su im prve prepreke na putu do grupne faze.
Ždrijeb drugog pretkola Lige prvaka: Težak protivnik za Partizan
NYON - U Nyonu je održan ždrijeb drugog kvalifikacijskog pretkola za Ligu prvaka. Hrvatski prvak Dinamo u natjecanje se uključuje koncem kolovoza.