Hrvatski košarkaši pobijedili Nizozemsku

KVALIFIKACIJE ZA EP
Objavljeno: 24.02.2020 / 21:28
Autor: SEEbiz / Jutarnji list
AMSTERDAM - Hrvatska košarkaška reprezentacija pobijedila je Nizozemsku u gostima 69:59 u drugom kolu kvalifikacija za Eurobasket. Mršićeva momčad tako je na startu kvalifikacija vezala dvije pobjede u dvije utakmice.

Nizozemska je vodila nakon prve četvrtine, na poluvrijeme je Hrvatska otišla s vodstvom 38:35, a onda u trećoj dionici slijedi pad Mršićeve momčadi i period u kojem je zabijeno svega 9 poena.

U posljednjih 10 minuta Hrvatska se podigla i na kraju slavila s +10.

Najefikasniji igrač Hrvatske bio je Ukić sa 14 poena, 13 je zabio Drežnjak, a 12 Planinić. Najefikasniji Nizozemac bio je Franke s 11 poena, dok su Kloof i Van der Vuurts zabili po 10 poena.

Tagovi: hrvatska košarkaška reprezentacija, Veljko Mršić, Roko Leni Ukić, Darko Planinićo Drežnjak
Olmo sve bliže povratku u matični klub
LEIPZIG - Dani Olmo bi u ljetnom prijelaznom roku mogao napraviti transfer karijere.
Ten Hag suočen sa smanjenjem plaće
MANCHESTER - Trener Manchester Uniteda Erik Ten Hag suočava se sa smanjenjem plaće ukoliko 'preživi' na Old Traffordu.
Jokić predvodio Denver za 3-0 protiv Lakersa
LOS ANGELES - Nikola Jokić predvodio je aktualne NBA prvake Denver Nuggetse do pobjede kod LA Lakersa 112:105 za vodstvo 3:0 u seriji u prvom krugu play-offa na Zapadu. Jokićevi Nuggetsi tako su postali prva momčad koja je LeBronu nanijela 11 poraza zaredom.
Bokšić biranim riječima o Mandžukiću i Modriću
RIJEČ AUTORITETA
TORINO - Legendarni hrvatski nogometaš Alen Bokšić rijetko se pojavljuje u medijima pa stoga svaka njegova riječ ima težinu jer ipak je ostavio dubok trag kao igrač.
Bilić: Prioritet je pitanje trenera
HAJDUK
SPLIT - "Treba dovesti trenera koji će pratiti strategiju kluba, istovremeno napadati trofeje i razvijati mlade. Tu ćemo tražiti balans između rezultata i razvoja igrača."