Hokejaši Finske izborili finale

ZOI
Objavljeno: 18.02.2022 / 08:33
PEKING - Hokejaši Finske izborili su plasman u finale olimpijskih igara nakon što su u prvom polufinalnom susretu u Pekingu pobijedili Slovačku sa 2-0 (1-0, 0-0, 1-0).

Finska nikada nije osvojila olimpijsko zlato, ima dva srebra i četiri bronce.

Prije 16 godina na ZOI u Torinu Finci su u finalu izgubili od Švedske sa 2-3, dok su 1988. u Calgaryju u finalnoj skupini bili drugi iza SSSR-a premda su u međusobnom susretu bili bolji od Zbornaje sa 2-1.

Ovoga puta zlato će loviti protiv boljeg iz susreta Rusija - Švedska.

Slovacima pak ostaje nada da će u susretu za 3. mjesto osvojiti prvu olimpijsku medalju. Do sada im je najveći uspjeh četvrto mjesto iz Vancouvera 2010.

Ogled Finske i Slovačke je bio izjednačen, na koncu su presudile sitinice. Slovaci su čak imali udarac više, 28, a Finci 27.

Finska je povela u 16. minuti golom Sakari Manninena, a pobjedu je potvrdila pogotkom Harrija Pesonena 39 sekundi prije kraja susreta. Ponovo je odličan bio finski vratar Harti Sateri koji je sakupio 28 obrana.

Za Slovačku je nastupio hrvatski hokejaš Mislav Rosandić.

Tagovi: Finska, Zimske olimpijske igre u Pekingu, Mislav Rosandić
Mlada slovenska zvijezda blizu Dinama
GOLGETER
ZAGREB - Slovenija je u 1. kolu skupine H kvalifikacija za Europsko prvenstvo u Astani pobijedila Kazahstan 2:1 iako je gubila na poluvremenu. Domaćini su poveli u 24. minuti golom Samorodova, a Kekova momčad vratila se odmah na startu drugog poluvremena kad je Brekalo u 47. minuti zabio glavom nakon ubačaja Gnezde Čerina iz kornera.