Guardiola: Jasno mi je da će me smatrati promašajem ako ne osvojimo Ligu prvaka

Objavljeno: 02.02.2020 / 12:53
Autor: SEEbiz / index.hr
MANCHESTER - Pep Guardiola danas u 17:30 sati s Manchester Cityjem gostuje kod Tottenhama, svojeg starog rivala još iz španjolskih dana Josea Mourinha.

Spursi su trenutačno osmi i pobjedom mogu skočiti čak na peto mjesto, dok Cityju u Premier ligi preostaje samo braniti drugo mjesto jer Liverpool na vrhu ima čak 22 boda prednosti.

Međutim, ligaški naslov Pep je sa Cityjem osvojio već dvaput, uz jedan FA kup, Liga kup i superkup. Ono što mu nedostaje je europski uspjeh, odnosno titula u Ligi prvaka, koja mu izmiče još od 2011. godine. Svjestan je da će se prema tome cijeniti cijeli njegov rad na Etihadu.

"Prošla sezona bila je izvanredna za nas, ali ljudi nam spočitavaju to što nismo osvojili Ligu prvaka. Prema tome će me suditi, ako je ne osvojimo u mojem završnom razdoblju ovdje, smatrat će me promašajem. To mi je jasno", rekao je Guardiola, a prenosi BBC Sport.

U prve tri sezone s Guardiolom na klupi City je redovito ispadao u četvrtfinalu Lige prvaka, redom od Monaca, Liverpoola i Tottenhama, svog današnjeg suparnika.

Ove sezone neće mu biti lako doći ni do te faze jer mu je protivnik u osmini finala Real Madrid, a prva utakmica igra se na Santiago Bernabeuu 26. veljače.

Tagovi: Pep Guardiola, Manchester City, Liga prvaka, Jose Mourinho, Tottenham
Navijači Bayerna pokrenuli peticiju sa zahtjevom da Tuchel ostane trener
PETICIJA
MUNCHEN - Navijači minhenskog Bayerna pokrenuli su peticiju tražeći od šefova kluba da zadrže Thomasa Tuchela na mjestu trenera i sljedeće sezone.
Olmo sve bliže povratku u matični klub
LEIPZIG - Dani Olmo bi u ljetnom prijelaznom roku mogao napraviti transfer karijere.
Ten Hag suočen sa smanjenjem plaće
MANCHESTER - Trener Manchester Uniteda Erik Ten Hag suočava se sa smanjenjem plaće ukoliko 'preživi' na Old Traffordu.
Jokić predvodio Denver za 3-0 protiv Lakersa
LOS ANGELES - Nikola Jokić predvodio je aktualne NBA prvake Denver Nuggetse do pobjede kod LA Lakersa 112:105 za vodstvo 3:0 u seriji u prvom krugu play-offa na Zapadu. Jokićevi Nuggetsi tako su postali prva momčad koja je LeBronu nanijela 11 poraza zaredom.