Francuzi ostali i bez Koundea i Maignana

PROBLEMI
Objavljeno: 23.09.2022 / 10:46
PARIZ - Branič francuske reprezentacije Jules Kounde i vratar Mike Maignan propustit će utakmicu Lige nacije protiv Danske u nedjelju nakon što su se ozlijedili jučer u susretu protiv Austrije, izjavio je francuski izbornik Didier Deschamps.

Koundea je zamijenio William Saliba u 23. minuti, dok je Maignan igrao do poluvremena prije nego što ga je zamijenio Alphonse Areol u drugom dijelu na Stade de Franceu. Francuska je sinoć pobijedila Austriju 2-0.

"Jules je imao problem s tetivom, a Mike problem s mišićem lista. Oni neće biti dostupni za nedjeljnu utakmicu u Danskoj," rekao je Deschamps.

Više od desetak francuskih igrača je ozlijeđeno, a među ključnim odsutnim su napadač Karim Benzema, vratar Hugo Lloris i veznjak Paul Pogba.

Francuska je treća u svojoj skupini Lige nacija s pet bodova iz isto toliko utakmica, prva je Hrvatska s deset bodova, a treća Danska s devet. Na SP u Katru, koje počinje 20. studenog, Francuzi počinju obranu naslova svjetskog prvaka protiv Australije 22. studenog.

Tagovi: Jules Kounde, Mike Maignan, Francuska, Liga nacija
UEFA pokrenula disciplinski postupak protiv HNS-a
POTEZI
ŽENEVA - Europska nogometna organizacija (UEFA) otvorila je disciplinski postupak protiv Hrvatskog nogometnog saveza zbog ponašanja dijela navijača na utakmici Lige nacija u Beču protiv Austrije.
Jovićević: Modrić je čudo
PORUKE
MADRID - Ovo što Modrić radi, igra na ovoj razini u svojim godinama i u najboljem klubu na svijetu, nitko nije napravio.
Odvjetnik traži procjenu mentalnog zdravlja Kyrgiosa
OBRANA

SYDNEY - Kontroverzni australski tenisač Nick Kyrgios tražit će da se protiv njega odbaci optužba za napad navodeći kao razlog njegovo mentalno zdravlje, izvijestili su u utorak australski mediji.

ATP Tokio: Pobjeda Ćorića

TOKIO - Borna Ćorić plasirao se u 2, kolo ATP tunrira u Tokiju svladavši Australca Thanasi Kokkinakisa s 6-4, 7-6 (4) za dva sata igre.

Čeferin želi još jedan mandat
AMBICIJE
LJUBLJANA - Predsjednik Europskog nogometnog saveza (UEFA) Aleksander Čeferin potvrdio je na kongresu Međunarodnog udruženja sportskih novinara (Aips) u Rimu da će se iduće godine ponovno kandidirati za mjesto prvog čovjeka europskog nogometa i da će vjerojatno biti jedini kandidat.