Exum iz Partizana u Dallas Maverickse

Objavljeno: 02.07.2023 / 08:42
BEOGRAD - Dante Exum će od sledeće sezone igrati za ekipu Dallas Mevericksa uz Luku Dončića.

Ovu vest je u toku noći objavo najpoznatiji NBA insajder Adrijan Vojarovski koji je je objavio da se Egzum vraća na garantovani ugovor što mu je potvrdio i njegov menadžer Brendon Rozental.

Australijski košarkaš je bio jedan od najboljih igrača Partizana u sezoni za nama, gde je tim predvodio do TOP 8 faze Evrolige, kada im je nedostajala jedna pobeda za Final Four, dok je u ABA ligi bio jedan od najzaslužnijih za prvi trofej posle 10 godina ovog kluba.

U Evroligi je Exum imao prosek od nešto više od 10 poena, a imao je i preko dva poena i skoka po utakmici.

Tagovi: Dante Exum, Partizan, Dallas Mavericks
Majer u drugom planu, razmišlja o transferu
WOLFSBURG - Lovro Majer drugu utakmicu zaredom nije odigrao ni minutu za Wolfsburg, koji je u subotu svladao Freiburg 2:1 u gostima u 31. kolu Bundeslige.
Murray završio sezonu Lakersa košem četiri sekunde prije kraja
DENVER - Denver Nuggetsi dokrajčili su LA Lakerse u petoj utakmici prvoga kruga i izborili plasman u polufinale Zapada.
Gvardiol nominiran za igrača mjeseca u Cityju
SJAJNE IGRE
MANCHESTER - Manchester je za vikend na gostovanju pobijedio Nottingham Forest 2:0 u 35. kolu Premier lige. Vodeći pogodak mančesterske momčadi u 32. minuti postigao je Joško Gvardiol.
Sopić: I dalje imamo sve u svojim rukama
PORUKE
RIJEKA - Rijeka je u 32. kolu SuperSport HNL-a gostovala kod Lokomotive u Kranjčevićevoj i kiksala u borbi za naslov prvaka.
Rijeka rasprodala Rujevicu za Dinamo
DERBI
RIJEKA - Rijeka i Dinamo u nedjelju od 19:30 igraju derbi za prvo mjesto SuperSport HNL-a u utakmici 33. kola. Rijeka će biti domaćin na rasprodanoj Rujevici, potvrdio je klub.